preferintele celor mici

Esti proaspata mamica si nu stii ce alimentatie e ideala pentru copilul tau? Aici poti discuta cu alte mamici care au trecut sau mai trec inca prin aceleasi probleme ca si tine.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

eliza_eliza
Incepator

preferintele celor mici

Mesajde eliza_eliza » 24/08/2011 02:47

Toti avem preferinte in mancare cat si in bauturi ce parere aveti despre pasiunea copiilor pentru sucurile colorate cu e-uri si altele?Pentru mamici:Copilul ce prefera sucuri din magazin sau sucuri facute in casa?Ii interziceti copilului sa bea sucuri nesanatoase chiar daca el le prefera?

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 24/08/2011 06:43

eu fac suc in casa, il bea mai mult tati ca ala mic ia o gura si-l pune jos. in schimb, bea cate-o sticla de 450ml de suc fara acid (in sticla de-aia cu tzatzana) dintr-un foc. la noi a fost problema de la inceput ca am stat cu soacra si mereu era cu Fanta pe el si s-a invatat asa...papa cam nesanatos acasa..la gradi mananca orice le da, dar acasa n-ai sa vezi sa manance piure de morcovi, de exemplu..sau spanac sau brocoli..nici macar peste.mananca ciorbica, supica, snitele, orez, piure de cartofi (eu pun si morcovi fierti in el)...

Înapoi la “Bucataria mamicilor”