Restaurant Divan

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

ile_radu
Incepator

Restaurant Divan

Mesajde ile_radu » 25/02/2011 10:44

La Divan, Maestrii Bucatari celebreaza in fiecare zi arta gustului delicios bogat in mirodenii proaspete, si a carui savoare precede reputatia uneia dintre cele mai laudate si bogate bucatarii ale lumii.

Sute de ani de traditie culinara, in care, la loc de cinste au stat legumele, fructele proaspete sau uscate, uleiul de masline, mirodeniile, iaurtul si nu in ultimul rand lipia si carnea de oaie si vita, se regasesc in bucatariile de la Divan si Divan Express, in Centrul Istoric al Capitalei.

La Divan, Maestrul Salih te va desfata cu specialitati turcesti autentice, dupa retete traditionale precum Adana Kebab, Beyti Kebab, Divan Kebab, Hummus, Acili Ezme, Mixt Meze, Kunefe sau o Baklava. Un desert seducator poate culmina arta gustului exceptional, urmat de o narghilea aromata, pe ritmuri orientale ce arcuiesc mladios corpul dansatoarei din buric.

La fel de bine, daca esti pe fuga, prins in noianul de ganduri si sarcini de rezolvat, sunt suficiente 3 minute sa intrii la Divan Express, pentru a te bucura de gustul deosebit al unui kebab autentic in pida sau lipie, al unui falefel sau al unui lahmacun cum numai Zeki stie sa prepare.

Adresa:
Centrul Istoric București
Strada Franceză 46-48
Sector 3, București, România

Tel/Fax: +40 (0)21 312 30 34
Rezervări: +40 (0)21 312 30 34
E-mail: info@thedivan.ro

http://www.thedivan.ro/

serban_l
Incepator

Mesajde serban_l » 14/03/2011 06:22

eu votez pentru express si kebabul ala bun. si gasca la fel :)))))
si berea care insoteste kebabul. combinatia perfecta dupa o noapte agitata in centrul istoric :)))

a_fairy
Incepator

Mesajde a_fairy » 29/03/2011 12:32

Am fost, am mancat, ne-a placut, recomandam si mai mergem! Bravo, chiar au reusit sa aduca un coltisor din ce inseamna Turcia si bucataria turceasca in centrul vechi din Bucuresti. Pofta buna!

@ Serban, nu am apucat sa incercam express-ul, dar cu prima ocazie testam, ca ne-ai facut curiosi! :)

Înapoi la “Restaurante preferate”