ce fac ca sa imi mentin greutatea?

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mangofree
Incepator

Mesajde mangofree » 02/08/2016 02:01

In primul rand trebuie sa ai un stil de viata corespunzator, sa eviti consumul mare de calorii si sa faci sport. Daca ai depasit un anumit numar de kilograme si vezi ca prin sport nu slabesti poti sa incerci sa iei si anumite suplimente care sa te ajute sa arzi grasimile mai rapid.

karmelita
Incepator

Re: ce fac ca sa imi mentin greutatea?

Mesajde karmelita » 12/12/2017 01:37

Ca sa elimini kilogramele poti folosi pentru asa ceva si o cura cu ceaiuri de slabit. Ceaiurile de slabit au avantajul ca sunt mai usor asimilate de organism si nu dau efecte secundare prea mari. Eu folosesc de o saptamana Hello Slim.

sorinabad
Incepator

Re: ce fac ca sa imi mentin greutatea?

Mesajde sorinabad » 07/06/2018 11:02

Cel mai indicat e sa se renunte in mare parte la produsele bogate in zahar si la produsele care contin gluten. E foarte important sa indepartam acesti doi factori si vom reusi sa ne mentinem greutatea fara nici un fel de probleme.

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”