nu vad o reteta desi apare titlul ei in lista

Aici puteti posta critici (sau laude) la adresa site-lui. De asemenea puteti face orice sugestie privitoare la ce ar trebui schimbat sau la ce ati fi interesat sa vedeti pe site.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

nu vad o reteta desi apare titlul ei in lista

Mesajde crista » 25/06/2015 08:21

Deci la capitolul mincare exista o reteta pizza ,e ultima reteta publicata de ancaretete insa de cite ori incerc sa o deschid imi apare un mesaj cum ca nu exista acest mesaj/reteta...

Nu inteleg ce se intimpla, a scris titlul si nu a scris reteta? Se poate asa ceva?? Eu stiu ca daca nu scrii nimic nu se salveaza mesajul, nici poza nu poti publica fara sa scrii ceva in "corpul" mesajului , macar un punct ...
Sau se intimpla ceva pe forum ?????

Nu e din cauza mea caci dup cum vedeti am scris si aici si la cafenea si mesaje in alte retete... Esingurul post care da aceasta eroare

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 25/06/2015 10:26

A scris reteta dar nu a stiut unde/cum sa o publice! Am citit reteta si are si poza (am intrat de pe coloana cu ultimile retete adaugate) dar nu apare in forum ca discutie si de aceea nu putem comenta!
MIKI

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 25/06/2015 11:01

A scris-o direct in carte din cite vad insa tot nu inte!eg cum a legat linkul gol di forum cu reteta din carte.

Sa ma explic mai bine ...
Cind scrii o reteta direct in cartea de bucate ramine acolo si gata nu iti da un link in forum ,in plus eu stiu ca diurect in carte nu poti publica poze, poate ma insel.
Cind scrii o reteta in forum nu poti pune doar titlu si nimic altceva ca nu se salveaza...dupa ce ai scris text si poze daca ai poti sa o salvezi in carte si se face legatura intre carte si forum.

Ce cred eu acum dupa ce am vazut reteta din carte : ca ori a scris-o si in forum apoi a sters-o insa cum spuneam stiu ca nu poti salva un post nou sau chiar modificat doar cu titlu fara text . ori e ceva care nu functioneaza in forum.

Si in forum nu functioneaza mai multe :-)) si in mesajele private e o problema :
- mesaje care desi citite de destinatar nu s-au mutat din " in curs de trimitere" in mesaje trimise
- mesaje care nu au poze in ele pentru ca nu se poit trimite poze in mesajele private :-)) si care nu se sterg pe motiv ca au poze si ..cica..nu poti sterge mesaje cu poze maivechi de nu stiu cite zile .. :-))))

admin
RC Admin
RC Admin

Mesajde admin » 26/06/2015 04:57

Dragele noastre,
Asa cum v-ati dat seama, in ultima perioada am trecut prin cateva modificari ale site-ului, una dintre acestea fiind si modalitatea de adaugare a retetelor. Pentru ca modalitatea veche, desi atat de bine cunoscuta de voi, era usor greoaie, am decis sa facem totul mai usor si, prin simpla apasare a butonului de adaugare reteta de pe homepage sau din pagina de utilizator, reteta este pe site cat ai zice... RC ;)

In acelasi timp, reteta se adauga automat si in cartea de bucate si in forum, unde putem comenta frumos in voie, ca si pana acum :). Ce ziceti? :clipocit:

De astazi aceasta noua functie a trecut de perioada de teste si este perfect functionala, de aceea ma si bucur sa va anunt ;). Daca apare orice problema va rog sa ma anuntati si se rezolva ;)

Vrem sa venim cu si mai multe suprize, speram sa va placa :love: :hug:
Daca aveti idei, propuneri, dorinte, vise legate de site, nu ezitati, suntem aici si incercam sa le implinim :flower:

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 26/06/2015 08:07

admin intre timp am inteles ca sunt schimbari .. :-))) cind ai timp nu uita sa-l stergi si pe delpiero

insa nu am inteles cum adica se duce reteta automat si in carte si in forum ? Dar o sa public o reteta zilele astea si vad atunci, daca imi prind urechile vin aici si intreb.. :clipocit: sa nu crezi cumva ca scapi usor :wink:

admin
RC Admin
RC Admin

Mesajde admin » 30/06/2015 06:14

Buna Crista, chiar ma bcur ca intrebi si ca esti aproape :)

Da, pur si simplu reteta si pozele adaugate prin butonul de pe prima pagina sau din pagina de utilizator se adauga in acelai timp si intr-o carte de retete (in functie de tipul de preparat ales) si totodata si in forum, deocamdata in sectiunea Retete ilustrate - mancaruri :wink:
Vrem sa facem inca o vraja si sa se adauge diferentiat si in alte sectiuni din forum, dupa preferinta utilizatorului 8)

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 30/06/2015 07:33

Am inteles.. Da, vraja asta e chiar necesara. Si sa nu ascundeti ghiocul pe urma ca e nevoie de el si la functia de cautare :lol:

Edit ca am mai vazut o schimbare, pozele adaugate in retete nu mai au watermark-ul cu logo-ul forumului. Eu as prefera ca pozele mele ( frumoase sau urite nu conteaza) sa nu fie chiar asa la mina tuturor hotilor de retete care in trecut chiar s-au inscris la concursuri pe alte forumuri cu munca noastra.

Înapoi la “Sugestii si reclamatii”