Am lansat pagina de mobile RC = m.reteteculinare.ro !!!

Fiti la curent cu anunturile noastre si participati la ĂŽmbunatatirea site-ului prin efectuarea unor sondaje de opinie privitoare la propunerile noastre.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, Moderatori

adi
RC Admin
RC Admin

Am lansat pagina de mobile RC = m.reteteculinare.ro !!!

Mesajde adi » 18/07/2014 08:19

Incepand din aceasta saptamana, RC are o pagina speciala pentru dispozitivele mobile (smartphone-uri) ce poate fi accesata direct la http://m.reteteculinare.ro

Aceasta varianta dedicata contine pe langa o interfata dedicata si o incarcare rapida, o serie de unelte dedicate:

- Salvare retete favorite - se pot salva pana la 50 retete local in browser
- Istorie navigare - vizualizarea ultimelor 20 de retete deschise
- Mixer de ingrediente - optiune de filtrare a ingredientelor dupa nr. de retete
- Cautare - optiuni extinse de filtrare

Imagine

Nota: Daca folositi un smartphone, veti fi redirectat automat catre domeniul principal www.reteteculinare.ro catre pagina de mobile. Asteptam parerile voastre!

Sper ca aceasta schimbare sa va faca navigarea RC de pe mobile mult mai placuta!
:hug: :hug: :hug: :flower:

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 19/07/2014 07:11

Sa inteleg ca de pe tel nu se mai poate vedea decat cartea de bucate ,nu se mai poate intra in forum ...la fotogravii ,cafeluta....?
hi

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 19/07/2014 12:04

Da maraarad. Deocamdata se vede doar versiunea de mobile. Vom adauga insa in curand si un link de pe mobile ce sa forteze incarcarea versiunii complete (cu forum etc.).

Pana una alta daca doresti sa il folosesti pe telefonul tau poti scrie direct linkul urmator:

http://www.reteteculinare.ro/?mobile=0

Astfel nu vei fi redirectata catre versiunea de mobile ;)
:hug: :flower:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 19/07/2014 11:21

adi scrie:Da maraarad. Deocamdata se vede doar versiunea de mobile. Vom adauga insa in curand si un link de pe mobile ce sa forteze incarcarea versiunii complete (cu forum etc.).

Pana una alta daca doresti sa il folosesti pe telefonul tau poti scrie direct linkul urmator:

http://www.reteteculinare.ro/?mobile=0

Astfel nu vei fi redirectata catre versiunea de mobile ;)
:hug: :flower:

Bine de stiut! Chiar vroiam sa intreb cum fac sa vad si forumul... :? :D :peace:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 23/11/2014 01:09

Astazi m-am logat de pe mobil,am reusit sa postez dar din pacate nu am putut atasa si poze si nu stiu de ce anume... :?: Tin minte perfect ca mai demult am putut posta/atasa si poze la mesaje!

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 01/12/2014 10:08

Dani, te-ai logat pe forum, da?

In mod normal ar trebui sa se poate uploada imagini de pe mobile. O sa testez zilele astea si revin cu un raspuns mai clar.

Scuze ca am raspuns asa greu... :bum:

:flower: :flower: :flower: :hug:
Imagine

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 01/12/2014 10:21

adi scrie:Dani, te-ai logat pe forum, da?

In mod normal ar trebui sa se poate uploada imagini de pe mobile. O sa testez zilele astea si revin cu un raspuns mai clar.

Scuze ca am raspuns asa greu... :bum:

:flower: :flower: :flower: :hug:

Adi,DA,de logat si scris (postat) pe RC nu am probleme,singura exceptie fiind ca nu pot atasa si poze... :? Iti multumesc pentru raspuns... :)

Înapoi la “Anunturi si propuneri”