Un nou sistem pentru incarcarea pozelor pe RC!

Fiti la curent cu anunturile noastre si participati la ĂŽmbunatatirea site-ului prin efectuarea unor sondaje de opinie privitoare la propunerile noastre.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 29/08/2013 12:55

Adi, ai scris ca nu mai trebuie puse pozele in ordine inversa.....am postat acuma o treteta si am pus in ordinea normala ( adica nu invers) si au iesit alandala....adica exact de la sfarsit la inceput. Fac eu ceva gresit sau este vreo problema cu programul??? =)) =))

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 29/08/2013 11:01

Anca le-ai incarcat una cate una cum e in tutorial sau le-ai selectat cu ctrl?

Daca le selectezi cu ctrl, e o limitare de windows, ti le pune in functie de pozitia in care se afla in fereastra din care selectezi.

Daca le-ai selectat una cate una si apoi ai dat upload, si tot ti le urcat aiurea, atunci e o eroare de la noi si te rog sa-mi spui ce browser ai folosit.

Merci. :hug: :hug: :hug:
Imagine

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 29/08/2013 11:17

Adi, nu am selectat nimic, am incarcat una cate una pozele , in ordinea in care au fost facute....folosesc google chrome. Nu am sters nimic tocmai ca sa vezi cum s-au copiat . Trebuia sa le atasez incepand cu sfarsitul, exact ca si inainte ca sa iasa cum trebuie :( :hug: :hug:

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 30/08/2013 10:40

Eu nu gasesc butonul cu "este reteta ? Publica" !!! Sa fie oare din cauza ca am publicat la sfaturi utile si nu la retete? Pozele mi s-au incarcat ok, desi folosesc mozila,nu am avut pb cu ele. Please, help! :flower: :peace:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 30/08/2013 11:15

Eu am lipsit si nu am incercat inca noul sistem de incarcare a fotografiilor... dar am sa fac o incercare... :) Mie mi s-a parut clar si usor chiar si vechiul sistem...

Later edit: Functioneaza perfect (am incarcat o fotografie pentru ziua de nastere a Marei) si intr-adevar este foarte prietenos... =D> =D> =D> RC!

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 30/08/2013 10:52

xanora scrie:Eu nu gasesc butonul cu "este reteta ? Publica" !!! Sa fie oare din cauza ca am publicat la sfaturi utile si nu la retete? Pozele mi s-au incarcat ok, desi folosesc mozila,nu am avut pb cu ele. Please, help! :flower: :peace:

Roxana, da, de asta nu ai butonul. O sa modific maine si o sa permit si publicarea subiectelor din aceasta categorie. Te anunt maine cand o poti publica.

Scuze.

:flower: :flower: :flower:
Imagine

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 30/08/2013 11:04

pupi scrie:Adi, nu am selectat nimic, am incarcat una cate una pozele , in ordinea in care au fost facute....folosesc google chrome. Nu am sters nimic tocmai ca sa vezi cum s-au copiat . Trebuia sa le atasez incepand cu sfarsitul, exact ca si inainte ca sa iasa cum trebuie :( :hug: :hug:

Anca, am testat acum, din nou, pe Chrome. Merge ok. Cred ca tu ai apasat dupa fiecare poza butonul START UPLOAD. De fiecare data cand apesi butonul iti ataseaza o poza peste cea atasata anterior.

Ca sa fie ordonate corect trebuie sa
1. Adaugi imaginile una cate una (sau toate odata selectate doar cu mouse-ul, nu si cu ctrl - limitare de windows)
2. Sa apesi doar o singura data START UPLOAD, atunci cand ai deja toate pozele in lista de adaugat.

Daca ai timp, poti sterge pozele si sa incerci din nou. Sau le lasi asa si testezi pe urmatoarea reteta pe care o postezi.

:flower: :flower: :flower: :hug:
Imagine

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 31/08/2013 01:12

adi scrie:
xanora scrie:Eu nu gasesc butonul cu "este reteta ? Publica" !!! Sa fie oare din cauza ca am publicat la sfaturi utile si nu la retete? Pozele mi s-au incarcat ok, desi folosesc mozila,nu am avut pb cu ele. Please, help! :flower: :peace:

Roxana, da, de asta nu ai butonul. O sa modific maine si o sa permit si publicarea subiectelor din aceasta categorie. Te anunt maine cand o poti publica.

Scuze.

:flower: :flower: :flower:

Ok, mersi mult! chiar credeam ca sunt un dinozaur cu pc-ul :P

:flower: :peace:
xanora

"Eu sunt o-mperechere de straniu

Şi comun,

De aiurări de clopot

Şi frământări de clape -

În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,

Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 11/10/2013 08:15

Am reparat azi cateva probleme legate de upload:

1) raspunsul cu citat - nu mergea adaugarea de poze
2) problema legata de cache - uneori unele poze cu denumiri similare ramaneau in cache-ul sistemului - acum ele vor fi redenumite distinct si nu vor mai fi probleme

Multumim mult pentru raportarea acestor probleme si pentru ajutor la reproducerea lor :hug: :flower:

Înapoi la “Anunturi si propuneri”