Oua incondeiate

Cunoasteti retete culinare atat de bune incat va aduc prietenii in casa la fiecare Paste sau Craciun? Sunteti rugati sa gatiti mancaruri speciale pentru aniversarile altora sau alte ocazii? Descrieti aici mancarurile care fac sarbatorile voastre mai speciale decat ale altora.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 16/04/2009 03:13

maria MIHULESCU scrie:=D> =D> =D> =D> =D>
Ma alatur tuturor celor ce te-au felicitat si adaug felicitarile mele daca mai este loc :wink: Superbe ouale tale. As incerca, dar mai intai as goli ouale. Tu crezi ca dupa asa munca si cum sunt de frumoase, se incumeta cineva sa le atinga de ele? Le pun in vitrina . Arta se respecta, nu e mananca.
Succes la concurs, daca mai e nevoie sa spun, ca sunt convinsa de reusita.
Un paste fericit alaturi de cei dragi.

Maria ouale le poti pastra si daca nu sunt golite :wink:
Eu pastrez ouale incondeiate de pe un an pe altul si s-au tot strans destul de multe. Oul trebuie fiert foarte bine chiar rascopt. In aceste conditii, galbenusul "se hraneste" cu albusul si apoi se mumifica ramanand in interiorul cojii de ou ceva asemanator cu chihlimbarul.
Am si oua care sunt golite de continut - este foarte adevarat ca sunt mult mai usor de pastrat iar tehnica golirii nu este foarte complicata.

:hug: :hug: :hug:
Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

LORY
Bucatar de elita

Mesajde LORY » 16/04/2009 04:56

Alina mai lasat fara cuvinte, sunt SUPERBE!!!!...toata admiratia mea :master: :master: =D> =D> =D> :flower: :flower: :flower:
"Prietenii sunt ingeri tacuti care ne pun pe picioare atunci cand aripile noastre uita cum sa zboare."

Bucataresele Vesele

beius47
Bucatar in devenire

Mesajde beius47 » 17/04/2009 06:48

felicitari! foarte frumos... =D>
nadia

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 19/04/2009 08:18

FELICITARI FELICITARI,FELICITARI...NU AM CUVINTE ESTI EXTRAORDINARA :master: :master:
hi

roxy14
Bucatar

PASTE FERICIT!!!!!

Mesajde roxy14 » 19/04/2009 04:23

foarte frumos si ma bucur enorm ptr acele persoane care se straduiesc sa duca o traditie mai departe....felicitari ptr indemanarea ta!!!! :party: :party: :party:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/04/2009 07:59

Alina am ramas muta la cita maiestrie,indeminare si mai ales rabdare dai dovada... :master: :master: :master:
Felicitari... =D> =D> :hug: :hug: :flower: :flower:

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 22/04/2009 04:20

Va multumesc tuturor :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Ma stradui din rasputeri sa promovez aceste oua :) Fiecare are in spate o intreaga poveste... fiecare inseamna altceva... fiecare are viata lui...
Astfel de oua am expus la Cercul Militar National si ma bate gandul sa repet experienta :clipocit:
Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

Înapoi la “Retete pentru sarbatori”