Spaghete de dovlecei cu carne

Bucataria este o enigma pentru voi, dar sunt totusi cateva mancaruri care va reusesc neconditionat? Sau sunteti expert(a) in ale bucatariei, dar timpul va forteaza sa va limitati la mancaruri gatite usor si rapid? Veniti in ajutorul celor ca voi prezentand aici reusitele voastre rapide.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 26/05/2008 02:21

Danuka arata tare bine dar la mine merge cel mai bine fara dovlecel, eu chiar nu sunt fana lui :lol: dar la cum arata si daca mmi-ar pune cineva farfuria in fata fara sa imi spuna ca are dovlecel as manca :wink:

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 26/05/2008 05:41

Interesanta reteta si usoara. :buuun: Se va executa pentru cina :wink:

DanuKa
Bucatar in devenire

Mesajde DanuKa » 26/05/2008 10:00

Ma bucur foarte mult ca va place ,va asigur ca este buna reteta mai ales intr-o dieta
saptamana asta o sa fac "gratin" de dovlecei la cuptor ,tot o reteta buna ,insa cu smantana

am uitat sa precizez ceva ,cand taiati dovleceii in fasii ,sa o faceti doar pana la miez si atat ,miezul nu se gateste ,cel putin eu nu l-am pus .

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 27/05/2008 12:11

unde trebuie sa ma inscriu :? ma declar si eu -fan dovlecel- :D

este o reteta pe gustul meu :buuun: ..se face repede , nu stai mult in bucatarie, in caldura...deci , se va face cat mai curand :)
=D> Danuka, felicitari :hug: :flower:

Înapoi la “Usor de gatit”