Gata - Am lansat noua versiune RC

Fiti la curent cu anunturile noastre si participati la ĂŽmbunatatirea site-ului prin efectuarea unor sondaje de opinie privitoare la propunerile noastre.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 08/05/2008 10:44

Foarte frumos arata noul RC ! Bravo baieti!

TINA An
Bucatar

Mesajde TINA An » 08/05/2008 10:54

crista scrie:Foarte frumos arata noul RC ! Bravo baieti!

ne-a fost dor de tine Crista :love: sper ca esti bine , sanatoasa :flower: :flower: :flower: :flower:

michas
Incepator

Mesajde michas » 08/05/2008 03:58

Noul template este incarcat si ilizibil.

Eu preferam vechiul temlate, era mai structurat, mai ordonat.

O solutie ar fi ca, utilizatorul sa aleaga template-ul si sa poata fi salvat la nivel in profl.

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 08/05/2008 06:23

sa stiti ca nu mi-am facut alt cont ca sa-mi sustin parerea! =))

mi-am dat seama ce nu-mi place pe pagina cu mesaje, nu mai am linkul "Discutii de la ultima vizita" care inainte era sus si era vizibil pe toate paginile din forum, acum trebuie sa ma tot intorc ca sa il gasesc. sau nu-l vad eu? aceasta e optiunea care o foloseam cel mai des, de aceea am observat lipsa
Ultima oară modificat 29/07/2008 09:39 de către Ioana, modificat 1 dată în total.

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 08/05/2008 06:31

Ioana scrie:mi-am dat seama ce nu-mi place pe pagina cu mesaje, nu mai am linkul "Discutii de la ultima vizita" care inainte era sus si era vizibil pe toate paginile din forum, acum trebuie sa ma tot intorc ca sa il gasesc. sau nu-l vad eu? aceasta e optiunea care o foloseam cel mai des, de aceea am observat lipsa

Link-ul apare pe fiecare pagina cand esti logata in afara de pagina in care e continutul discutiilor - sub forma de meniu (Contul Meu) fie poti vizualiza direct in Cotul Tau - sectiunea Ce s-a intamplat de la ultima vizita

In plus in pagina Discutii de la ultima vizita ai un nou filtru ce iti permite sa schimbi perioada de afisare: ultima zi/ ..../ ultima luna etc.
ca sa nu pierzi mesaje sau daca nu ai apucta sa le citesti pe toate ;)
Fişiere ataşate
3.jpg
3.jpg (30.2 KiB) Vizualizat de 4558 ori
2.jpg
2.jpg (28.93 KiB) Vizualizat de 4558 ori
1.jpg
1.jpg (23.99 KiB) Vizualizat de 4558 ori

adi
RC Admin
RC Admin

si filtru nou

Mesajde adi » 08/05/2008 06:48

si filtru nou
Fişiere ataşate
4.jpg
4.jpg (33.09 KiB) Vizualizat de 4555 ori

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 08/05/2008 07:39

Felicitari =D> =D> si din partea mea pt. ce ati reusit sa faceti si multumiri pt. toata munca voastra ca sa faceti locul asta atat de accesibil si frumos.
Si desi urasc sa vin cu un "dar...", mai ales dupa ce trag chiulul mai mereu, vreau sa va zic numai ca mie imi placea mai mult baner-ul ala dinainte, cu verde si combinatia de culori pt. butoane, nu ma omor pt. rosu-alb-albastru ( desi sunt stelista, si imi plac francezii :D ), o preferam pe cealalta.
Insa eu sunt atat de reticenta la schimbari, incat probabil are de-a face cu asta, nu e ceva important, insa mi se parea ca este total diferit de alte forumuri. Si imi placea poza aia cu ceva carnita cu verdeturi si legume tocate care aparea sus, ziceai ca esti in bucatarie, acum pare totul o farmacie mare alba cu etichete (asta vad eu dupa doua saptamani de antibiotice, scuzati libertatea comunicarii, cred ca nu a trecut febra :D )
Glumesc, adi, e ok, sunt numai mofturi personale comentariile de mai sus, ce ti-e si cu libertatea asta de vorbire :roll:
Astea sunt primele impresii, in rest trebuie sa mai peruzez pe aici, dupa ce voi reusi sa re-descopar butonul trimite !!!!!!! ( am deschis trei pagini, si numai pe una din ele apare, restul se opresc chiar sub casuta asta, dupa optiunea dezactiveaza zambetele in acest mesaj :?: )

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 09/05/2008 09:50

chiar de pagina cu continutul discutiilor vorbeam, pe care ai zis ca nu e linkul, trebuie sa ma intorc sa filtrez iar ultimele dicutii, sau sa dau pe "Contul meu".... da ma rog nu-i foarte important, un click in plus...

vlad
RC Designer
RC Designer

Mesajde vlad » 09/05/2008 10:21

Ioana unele din criticile voastre sunt adevarate. Eu si cu Adi o sa incercam sa tineam seama de critici si pe parcurs o sa mai aducem inbunatatiri site-ului. :D

Roxana asa este. O sa mai coloram site-ul pe parcurs.

Draga michas site-ul este incarcat da textul se poate citi foarte bine. Cat despre structura te contrazic, pentru ca tocmai la asta s-a lucrat foarte mult. Despre ultimul "sfat" sa stii ca deja lucram la el de ceva timp.

Cam atat.

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 09/05/2008 11:43

vlad scrie:Ioana unele din criticile voastre sunt adevarate. Eu si cu Adi o sa incercam sa tineam seama de critici si pe parcurs o sa mai aducem inbunatatiri site-ului. :D

Roxana asa este. O sa mai coloram site-ul pe parcurs.

Draga michas site-ul este incarcat da textul se poate citi foarte bine. Cat despre structura te contrazic, pentru ca tocmai la asta s-a lucrat foarte mult. Despre ultimul "sfat" sa stii ca deja lucram la el de ceva timp.

Cam atat.

despre observatia lui michas, nu stiu daca e vorba chiar de structura in sine aici, care pare oarecum gandita de programatori nu de un content strategist, dar nu e rea. eu totusi raman la prima mea parere cand am vazut noul skin: ca designul nu a reusit sa surprinda structura, pur si simplu nu sunt subliniate zonele cheie, de aceea si Roxanei ii pare "imaculat". si de aceea si structura nu pare clara....

Înapoi la “Anunturi si propuneri”