Hai sa ne cunoastem intre noi (8)

Aici putem sa ne cunoastem. Cu ce va ocupati ce varsta aveti, hobiuri, familie, poze, unde locuiti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

martucla
Incepator

Mesajde martucla » 07/02/2011 03:27

Buna fetelor si bine v-am gasit , :hug: de mult nu am mai intrat sa postez o reteta ,dar de gatit gatesc foarte multe retete de pe acest minunat site :buuun: :buuun: nu mai stiu cum se posteaza dar voi gasi eu .....va imbratisez si va urez spor la gatit ,sa aveti o saptamina plina de reusite si bucurii :hug: :pup:
Dora

fluturas_cu_reactie
Incepator

Mesajde fluturas_cu_reactie » 12/02/2011 06:59

Desi sunt inscrisa de ceva vreme pe site, n-am indraznit sa zic "Salutare!" pana acum, DAR (mereu tre sa existe un "dar") gatesc si citesc tot ce se poate de pe aici.
Asa ca...Bine v-am gasit! :flower:
Mai tare ca piatra, mai iute ca gandu', C-o mana tin luna, cu alta pamantu, am vorba ironica, m-a facut mama supersonica. Si tata m-a facut...sa rad! :)

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 13/02/2011 12:05

Martucia ...spor la gatit si tie! :wink: :flower:

fluturas_cu_reactie..bine ai venit pe RC!! :flower:

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 13/02/2011 08:29

fluturas_cu_reactie scrie:Desi sunt inscrisa de ceva vreme pe site, n-am indraznit sa zic "Salutare!" pana acum, DAR (mereu tre sa existe un "dar") gatesc si citesc tot ce se poate de pe aici.
Asa ca...Bine v-am gasit! :flower:

Bine ai venit pe RC !!!

:flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 16/02/2011 09:35

Buna seara tuturor!
Cred ca m-am inscris de saptamana trecuta, dar descopar incet, incet ce se intampla pe aici :)
Am incercat deja cateva retete si mi-au iesit super.
Sper sa invat cat mai multe, si voi incerca sa imi aduc si eu contributia asa cum se cuvine pe acest site.
Va pup! :pup:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 17/02/2011 07:21

dubi_07 scrie:Buna seara tuturor!
Cred ca m-am inscris de saptamana trecuta, dar descopar incet, incet ce se intampla pe aici :)
Am incercat deja cateva retete si mi-au iesit super.
Sper sa invat cat mai multe, si voi incerca sa imi aduc si eu contributia asa cum se cuvine pe acest site.
Va pup! :pup:

Bine ai venit printre noi Dubi, te asteptam cu retete delicioase!
:hug: :flower:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 17/02/2011 10:24

Dubi_07...(esti sigura ca nu esti 007? :P ) bine ai venit si multumesc inca o data pentru piesa postata la "cafenea"

Spor la citit, gatit si impartasit cu noi toti, ceea ce stii tu cel mai bine :hug:

PS. Nimeni (in special eu :blushing: ...) nu se supara daca pe la cafenea se mai strecoara si-o povestioara de-a ta, o amintire, o patzanie sau aventura bucatareasca si nu numai :D ! Ca nu suntem facuti doar din retete si ingrediente, mai avem si partea hazoasa din noi, care face deliciul cititorilor...

Ca doar retete daca-i ceri unui om, poate se inhiba la inceput - sunt cateva maestre pe aici - deci, lasa-te in voia inspiratiei si scrie pe unde poti, inainte de-a te da batuta de abundenta retetelor si harnicia fetelor. Eu asa am facut - sunt noua si eu pe acest site - si am incercat sa ma dezvalui dincolo de retete: e important, zic eu, sa ne cunoastem, atat cat e posibil, in acest spatiu virtual de prea multe ori sterp si lipsit de simtaminte...

Timpul ne este dusman multora din noi, dar perseverenta ne este prietena, asa ca voi recidiva cat de curand in a resuscita unele din subiectele dragi mie :sfant:

Deci, bine ai venit si fie-ti sederea cat mai lunga si placuta :hug: :pup: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/02/2011 12:06

Dubi_o7 si Fluturas_cu_reactie , bine ati venit pe aici :flower: :flower: :hug: , speram sa va fie sederea mai luuunga si roditoare :hug: ....asa cum a amintit Iulia, ar fi bine si fain daca am putea sa ne cunoastem mai bine...intrati si la cafenea, mai o cafeluta, un buseu, o prajiturica, gogosele etc si uite asa se infiripa o prietenie virtuala ( si nu numai , uneori :) ) :flower: :flower: de primavara va aduc in dar

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 18/02/2011 06:39

Bine ai venit printre noi Dubi, te asteptam cu retete delicioase!
:hug: :flower:[/quote]

mersic! :hug:

fluturas_cu_reactie
Incepator

Mesajde fluturas_cu_reactie » 02/03/2011 12:42

Multumesc, dragelor! Si sa aveti parte de o primavara frumoasa! :flower:
Mai tare ca piatra, mai iute ca gandu', C-o mana tin luna, cu alta pamantu, am vorba ironica, m-a facut mama supersonica. Si tata m-a facut...sa rad! :)

Înapoi la “Mesaj de bun venit”