Cafeneaua RC (28)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 31/10/2010 07:40

pupi scrie:Danieluta, iti doresc drum bun si distractie placuta....te asteptam cu stiri de acasa si poze cat de multe :hug: :pup:

Multumesc frumos draga mea... :hug: :pup:
Ma bucur f.f.f. mult ca am sa ma intilnesc cu o forumista tare draga mie... :clipocit:

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 31/10/2010 11:14

:cry: :cry: :cry: Eu nu am internet AGAIN :twisted: :twisted: :twisted:
M-am mutat cu arme si bagaje la o prietena care nu are experiente traumatizante cu RDS-ul (mie nu-mi serveste calculatorul doar pt a socializa - am si alte treburi cu el si in lipsa internetului sunt legata fedeles!!!) Am aflat ca problema este in intreg cartierul - on/off...asa ca am trecut pe-acasa doar pentru a-mi vedea de plantele de pe balcon si-a gati ceva pe care prietena mea sa nu-l manance imediat :x ...

In rastimpul asta m-am tot gandit la solutii care mai de care mai fanteziste; ultima este este aceea de-ami cumpara un router si sa ma conectez wireless la "pe la prieteni" care nu au nimic in comun cu RDS-ul si inghinalele lui, carora le-am pus gand rau de vreo luna!!!

Vad ca s-a scris si s-a postat mult in timpul asta - nu stiu cum voi recupera - avand in vedere ca si prietena mea are aceeasi mare nevoie de calculator. Dar fiindca am prestat impreuna zacusti si zarzavaturi puse la borcan, poate ma lasa macar noaptea sa-i confisc locul in fata monitorului (am eu grija s-o indop cu papa bun si sa-i vina Mos Ene pe la gene :cascat: ...)

Gabriella
Bucatar in devenire

Mesajde Gabriella » 01/11/2010 10:25

Iulia, ai MP

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 02/11/2010 02:51

Iulia, imi aduci aminte de liceu cand stateam la coada pentru o ora de internet/calculator dupaamiaza :bum:
:cafea: :cafea: :cafea:

Nu ar fi o varianta ok un stick de internet wireless? Parca aveau la Vodafone si Orange, dar nu stiu cat de viabil ar fi ca pret, mai ales daca folosesti foarte mult ... :flower:
Imagine

octavian
Moderator

Mesajde octavian » 02/11/2010 04:32

iuliajewel scrie::cry: :cry: :cry: Eu nu am internet AGAIN :twisted: :twisted: :twisted:

stickul (de la o alta firma) e o varianta nu foarte ieftina insa posibil mai buna decat wireless de la prieteni. prin pereti se pierde din conexiune, etc. etc. pe cand stickul il poti lua si in vacanta

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 03/11/2010 12:25

Hello, ce mai faceti? Nu am mai ajuns sa scriu de mult, intru insa rapid mai mereu sa vad ce bunatati ati mai facut.
Eu, ma plimbaresc inca prin Romania noastra draga, m-am intalnit cu Lilisorul si Cristina.
In curand va pregatesc o surpriza.
Va imbratisez pe toti :hug: :hug: :hug:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 05/11/2010 10:43

Yafa, asteptam bineinteles poze :hug: :flower:
Parca e mai buna :cafea: luta Vineri :party: Ce planuri aveti pentru weekend? :vis:

Eu am o dilema ... trebuie sa aleg pentru weekend intre Clatite cu dulceata de capsuni, Prajitura cu visine ... si Prajitura cu mere :roll: :buuun:

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 05/11/2010 01:51

Eu vreau o prajitura cu mere, ce reteta imi recomanzi? :D
Si poate si niste clatite...diseara...asa,sa inceapa week-endul bine.... :D

aquarius
Bucatar in devenire

Mesajde aquarius » 05/11/2010 08:25

Eu am o dilema ... trebuie sa aleg pentru weekend intre Clatite cu dulceata de capsuni, Prajitura cu visine ... si Prajitura cu mere :roll: :buuun:[/quote]

Clatite cu finetti si prajitura cu visine :wink:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 05/11/2010 09:28

Clatite cred ca am sa fac si eu , dar le umplu cu fructe si le fac in forma de cosulete :D ....nu sant asa calorice :P

Înapoi la “Zona libera”