Cafeneaua RC (15)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 22/04/2008 03:35

Sa dea Domnul, multumesc Cristina!
am sa le dau :hug:

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 22/04/2008 05:21

:cafea: Zilele astea toata lumea e tare ocupata. Se cunoaste ca vin Pastele. :sfant: Spor la treaba tuturor :flower:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 22/04/2008 08:20

Galateea, bine ai revenit si ma bucur din suflet ca ai primit vesti bune, dar ai grija mare de tine :flower:
Meli, multumesc de urari, o sa-ti vina si tie curand randul cu ingerasii tai la tot felul de serbari, si sa vezi ce bucurie o sa fie pe capul vostru cand ii vezi asa de fericiti si bucurosi pt. ce fac ei :hug:
Maria, spor la treaba si nu uita sa ne povestesti ce ati facut de Paste, aveti o familie mare si frumoasa, sunt sigura ca o sa petreceti minunat.
de fapt, spor la treaba la toata lumea, si o seara frumoasa :flower:

galateea
Bucatar in devenire

Mesajde galateea » 23/04/2008 08:38

:cafea:N- am voie sa beau cafea , dar macar stau cu cescuta asa ,sub nas, de decor si sa va spun buna dimineata harnicutelor!In ceea ce ma priveste stau biiiinisor,am terminat curatenia ,luceste tot.Luceau si ferestrele balconului termopan in lungime de 8 m si 1,5 m inaltime pana aseara cand furtuna asta salbatica ce s-a abatut pe la noi, le -a facut de vezi prin ele, ca prin patura :badday: :cry: Azi,alta distractie,,,,, :( Multumesc fetelor pentru vorbele voastre bune,chiar aveam nevoie de ele :hug: :love: si eu va doresc din suflet sanatate,ca e tare scumpa!Acum ,ma mobilizez si maaaa duc la treaba.Va pup si o zi buna!
galateea

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 23/04/2008 11:17

O :cafea: pe repezeala cu voi si apoi ma duc pe la cumparaturi.
Galateea ,imi inchipui cum te simti dupa ce speli atatea geamuri si apoi intr-o clipa, totul este ca la inceput. :cry: :x
Multa sanatate! :hug: :flower:

O zi buna tuturor! :hug: :pup: :flower:

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 23/04/2008 01:16

o scurta pauza de :cafea: ...apoi din nou la treaba :) ..

Galateea, :pup: :hug: :love: ce asteptare ingrozitoare ai avut :( ..nici nu-mi pot imagina prin ce ai trecut :( ...cand totul ti se naruie intr-o clipita, si iti da-i seama ca nimic nu pretuieste pe lumea aceasta decat -sanatatea-...in asemenea momente pretuim atat de mult VIATA..
multa, multa sanatate, si ai mare grija de tine..mai ales acum in preajma Sarbatorilor Pascale, cand dorim ca totul sa fie bine , frumos si aranjat...nu te obosii prea mult...m-ai lasa geamurile si asa...cui nu-i place nu are decat sa nu se uite :wink: ...

Roxana, :pup: :hug: :love: ce mandra trebuie sa fii..Gabi si Clara , merita toata admiratia =D> =D> ...felicitarile mele sincere :master: :pup: :hug: :flower:
ma bucur ca Simona :love: este bine si toti ai ei sunt sanatosi...transmitele multe :pup: :pup: si :hug: :hug: :hug:

Meli :pup: :hug: , nici nu-mi vine sa cred ca tu esti in poza aceea de la avatar...am impresia ca este o sora mai mare cu fratiorii ei :) ...ce frumusei sunt :love: ...ai doi ingerasi adorabili :pup: :pup:

Maria, ai terminat curatenia la casa noua :?: ???...daca nu , spor la treaba!!...ai o familie minunata si frumoasa...multa sanatate

Nico :love: :hug: , si tu esti ocupata :? ...tare harnicute mai suntem :wink: ...

o zi buna in continuare si spor la treaba tuturor :hug: :flower:

:cafea:

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 23/04/2008 01:34

hello!
care a trimis ploaia la mine :x :x :x ploua cu piatra, si mai si tuna pe deasupra :cry:
Mona mersi de urari, si voi sa fiti sanatosi :)
va urez o zi faina!

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 23/04/2008 03:58

Meli...super poza de la avatar , un :pup: si o :hug:

La noi lumea a inceput sa mearga la plaje ...azi este si o zi frumoasa. :party:
http://www.adria.net/bellaria/webcam_bel.html

Ma duc sa fac niste grisine ,daca ies bune pun si reteta...se intelege :wink: :lol:

:cafea: :flower:

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 23/04/2008 10:24

Nico , ce frumos este la tine :vis: deja ne facem si noi planuri de vacanta la mare , nu stim inca la care mare vom merge; si la noi au fost cateva zile absolut minunate si m-am bronzat pe fatza si gat caci nu am avut timp sa stau pe sezlong la soare si nici nu as fi crezut ca ma pot bronza asa de repede ;
Am fost in Weekend la Deva, in vizita la prieteni care au si ei 1 baietel de 3 ani , a fost o vreme minunata si acolo, am fost in parc ne-am simti minunat , era vreme de plaja :wink:
Va trimit cateva poze de acolo si cateva de la noi , in curte facute in aceeasi zi , dupa ce am revenit de la Deva.
Fişiere ataşate
sonia cu  balonul.jpg
sonia cu balonul.jpg (54.6 KiB) Vizualizat de 3010 ori
sonia cu flipper.jpg
sonia cu flipper.jpg (48.64 KiB) Vizualizat de 3010 ori
sonia cu prietenii ei.jpg
sonia cu prietenii ei.jpg (61.51 KiB) Vizualizat de 3010 ori
sonia cu robert.jpg
sonia cu robert.jpg (48.7 KiB) Vizualizat de 3010 ori
sonia in parc la Deva.jpg
sonia in parc la Deva.jpg (61.7 KiB) Vizualizat de 3010 ori
sonia la tobogan.jpg