Paste Fericit !

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Onna
Bucatar in devenire

Mesajde Onna » 10/04/2007 05:26

ADEVARAT A INVIAT!!

Sa ne ajute bunul Dumnezeu sa pastram in suflet lumina si bucuria Invierii. Sa nu ne lasam coplesiti de ceea ce este nefolositor si rau si sa retraim zlnic sentimentul de plinatate si bucurie - darul Sau pentru noi in aceste clipe sfinte.
Fişiere ataşate
HRISTOS A INVIAT!!.jpg
HRISTOS A INVIAT!!.jpg (37.29 KiB) Vizualizat de 1930 ori

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 10/04/2007 09:34

Scuze ca o iau pe aratura, dar si eu zic la fel Anca, ca de mult nu te-am mai vazut pe aici, cand ai timp, mai da cate un semn.
Cara, eu zic ca trebuie sa dai jos titlul de anti-talent culinar, ca drobul tau este de 10 ori mai reusit decat al meu; in schimb pe mine ma chinuie "talentele" si le mai si pozez :P ca sa-mi dau cu firma in cap ca lumea.

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 10/04/2007 10:48

:o nu stiam eu cum mi-ati vazut drobul =)) am uitat ca am anexat poza aici :P am vrut sa postez o poza cu un mielutz viu dintr-o turma de oite din portul anvers (belgia)...dar am zis ca nu vreti sa vedeti chiar acum un fratior al mielutului gatit zilele trecute :wink: prin urmare...am postat un drob inofensiv :P :wink:

trebuie sa va marturisesc ca e primul an in care ...am facut un drob controversat..( o sa va explic zilele astea..) insa a fost extrem de bun :)
m-a insotit (impreuna cu ouale vopsite) la hotel. a fost delicios. si nici macar nu mi-a facut rau
:P (recunosc: ma asteptam la consecinte :wink: )

:hug:

Simona3
Bucatar

Mesajde Simona3 » 12/04/2007 08:05

cara scrie:Adevarat a inviat! Paste fericit tuturor! :hug: :pup:

Cara, ce fantastic drob! L-ai facut cumva fara maruntaie, doar cu carne? Da-ne reteta te rugam!
Simona

anca64
Incepator

Mesajde anca64 » 12/04/2007 08:15

crista scrie:
Anca credeam ca ai fugit de tot de pe forum ( ca sa scapi de noi :lol: ) ....sa stii ca mie imi e dor de tine si te astept sa te intorci :flower: pe aici :hug: :hug:
multumesc mult crista, :hug: :hug: :love: va sarut cu drag pe toate....pai daca as putea tine ritmul la mancat toate bunatatile de pe-aici...imi lasa gura apa cand intru pe reteteculinare....fie-va mila de mine...drobul tau arata super... :buuun: :buuun: :buuun: de fapt toate sunteti de nota 10 .....atat voi cat si preparatele...ma imbolnavesc mai rau cand vad atatea bunatati... :hug: :hug: :flower:
Maiestria gospodinei da aspectul,ingredientele dau gustul,rezultatul un preparat delicios!!!!!

Înapoi la “Zona libera”