Chutney de ceapa rosie

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

beccas
Bucatar in devenire

Mesajde beccas » 21/03/2013 02:10

Elena, imi place acest chutney. Putin diferit de ce am mai facut eu dar am sa pastrez si aceasta reteta. Mersi =D> :flower:

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 21/03/2013 02:46

beccas scrie:Elena, imi place acest chutney. Putin diferit de ce am mai facut eu dar am sa pastrez si aceasta reteta. Mersi =D> :flower:
Cu multa placere! :pup:

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 21/03/2013 11:06

Aici ii zice mermelada de cebolla con...depinde ce ii pui :P Personal im iplace, ca si cel de mango pt curry. Mi-ai facut pofta si o sa trebuiasca sa ies sa cumpar sobrasada si cascaval machego , ca sa pot acompania marmelada :P

=D> =D> =D> :flower:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

asa
Incepator

Mesajde asa » 21/03/2013 02:39

elena.elena scrie:Langa orice carne (friptura,gratar etc), CUS-CUS, PIURE, pe o felie de paine cu branza sarata sau de vaci (asa imi place mie cel mai mult) :)

multumesc , o sa fac si eu negresit ! nu am mancat pana aacum chutney !
felicia-asa

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”