Mancarica Acra de Cartofi

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 17/06/2011 12:33

yafa scrie:Si la mine se facea mancarica asta insa fara ceapa si rantas, doar cu smantana si cateodata cu marar.

Iulia asa mi-e de drag de retetele tale nu pot sa-ti spun cum... :hug: :pup: :flower:

"Uite cine vorbeste" :shock: - ce sa spun eu de retetele tale???

Uite, tumna imi veni in minte ceva cam desuet (eu cant din zori si pana seara, indiferent de cine, cum si cand ma aude - in bucatarie sau in baie :paguba: ) ia de-ti aminteste: "Frumoasa mea, in seara asta...etc" Eu am fredonat piesa asta "perimata" (dupa ce am VAZUT trandafirul personal) cam asa: "Frumoasa mea, pe site-ul asta..." si continua sa-mi bantuie coardele vocale :P

Tre musai sa imi treaca euforia...MULTUMESC pentru ceea ce-mi scri - :master: :hug: :pup: :love:

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 17/06/2011 08:01

mersi mult Iulia , o sa o fac curind

si mai baga retete d'astea vechi ca ne faci mare bucurie , ne amintesti de cea mai frumoasa perioada cind eram mici si rasfatati si mai ales de bunicile noastre dragi . :love:

bely
Incepator

Mesajde bely » 17/06/2011 02:00

Ce bine arata mancarica de cartofi :buuun: , mie imi place mult acest gen de mancare doar ca o fac simplu cu umpic de boia, n-am gustat inca cu otet si rantas. Trebuie sa incer ca arata tare bine :flower:

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 18/06/2011 02:44

bely scrie:Ce bine arata mancarica de cartofi :buuun: , mie imi place mult acest gen de mancare doar ca o fac simplu cu umpic de boia, n-am gustat inca cu otet si rantas. Trebuie sa incer ca arata tare bine :flower:

Pe unde-mi fusesi, doamna draga :?: Demult nu-ti vazuram bebe-ul (cred ca e deja maricel - ia de pune si tu o poza mai recenta :hug: )

bely draga, de aratat nu prea arata ea cine stie ce bine - gustul este cel interesant, mai acatari decat obisnuita tocanita de cartofi - ai sa vezi daca o incerci: te indragostesti de ea :P

Multumesc pentru aprecieri :master:

bely
Incepator

Mesajde bely » 21/06/2011 09:58

Iulia draga, va mai urmaresc din umbra dar nu prea mai apuc sa gatesc cine stie ce,sau sa fac poze sa pot posta, am avut cateva poze de la niste retete si am tot amanat postarile retetelor pana la luat durerea de burta pe leptop si a trebuit sa-l duc la doctor si normal ca am pierdut tot,dar tot din el :badday:
Si uite cu ce imi ocup eu timpul, bineinteles cu permisiunea ta voi indrazni sa postez poze cu fii-mea. Sper sa nu-ti stric topicul :hug: :flower:
Fişiere ataşate
Aniversario Luis 013.JPG
Aniversario Luis 013.JPG (59.2 KiB) Vizualizat de 2874 ori
Aniversario Luis 020.JPG
Aniversario Luis 020.JPG (51.97 KiB) Vizualizat de 2874 ori

stefy
Bucatar

Mesajde stefy » 22/06/2011 01:00

E PRIMA DATA CAND AUD DE MANCARICA ASTA :flower: TRE SA FIE BUNA TARE...MERITA INCERCATA ! :hug:
[img]http://
"Nu merita sa plangi pentru nimeni,iar cei care merita nu te vor face sa plangi"

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 22/06/2011 01:20

Bely, nici vorba sa-mi strici topicul, dimpotriva: mi-l imbogatesti :hug:

Imi pare rau de laptopul si continutul sau - dar ai o ocupatie mult mai frumoasa :!: Ocupati-ai sa-ti ocupi tot timpul cu folos si multumire - ai o fata minunata si te pierzi mai degraba in ochisorii ei decat intr-un monitor.

:hug: :pup: :love:

bely
Incepator

Mesajde bely » 22/06/2011 02:09

Iulia, saru'mana :hug: :pup:

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 22/06/2011 02:18

stefy scrie:E PRIMA DATA CAND AUD DE MANCARICA ASTA :flower: TRE SA FIE BUNA TARE...MERITA INCERCATA ! :hug:

Vai Stefy ce m-ai speriat cu majusculele :shock: !!! A trecut zilele trecute pe la noi MUMA PADURII si ne-a facut (cu majuscule...) "tzarani imputiti" =)) - de nu stie noi sa scriem carevasazica bine romaneasca care este :P - so and so...

Multumesc de apreciere - incearc-o si n-o sa te fac sa plangi :hug:

stefy
Bucatar

Mesajde stefy » 23/06/2011 08:58

iuliajewel scrie:
stefy scrie:E PRIMA DATA CAND AUD DE MANCARICA ASTA :flower: TRE SA FIE BUNA TARE...MERITA INCERCATA ! :hug:

Vai Stefy ce m-ai speriat cu majusculele :shock: !!! A trecut zilele trecute pe la noi MUMA PADURII si ne-a facut (cu majuscule...) "tzarani imputiti" =)) - de nu stie noi sa scriem carevasazica bine romaneasca care este :P - so and so...

Multumesc de apreciere - incearc-o si n-o sa te fac sa plangi :hug:

Asa s-a nimerit sa scriu,dar stai linistita ca nu e de speriat...cateodata mai scrie si omul dupa chef =))
[img]http://

"Nu merita sa plangi pentru nimeni,iar cei care merita nu te vor face sa plangi"

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”