Trandafiri din Cartofi

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Sidonia
Bucatar in devenire

Mesajde Sidonia » 01/04/2009 07:50

Waw ce fain !!! Felicitari !!! :master: =D>
Am mai vazut trandafirasii astia pe un site dar parca aveau mai multe petale !!!
Daca gasesc poza am sa o postez aici !
:pup:

Uite ca am gasit :
Fişiere ataşate
Trand1.jpg
Trand1.jpg (54.37 KiB) Vizualizat de 2191 ori
Trand3.jpg
Trand3.jpg (59.69 KiB) Vizualizat de 2191 ori
ImagineImagineImagine

adriana_stefan
Bucatar in devenire

Mesajde adriana_stefan » 01/04/2009 08:56

GETA NU-MI RAMANE DECAT SA TE FELICIT,ESTI O ADEVARATA MAESTRA IN ARTA CULINARA,LA CATE AM VAZUT LA TINE. =D> =D> :peace: :peace:
Poti avea tot ce-ti doresti,trebuie doar sa vrei cu adevarat
MICHAEL NEIL

gecuza
Incepator

Mesajde gecuza » 01/04/2009 09:30

Sidonia scrie:Waw ce fain !!! Felicitari !!! :master: =D>
Am mai vazut trandafirasii astia pe un site dar parca aveau mai multe petale !!!
Daca gasesc poza am sa o postez aici !
:pup:

Uite ca am gasit :
.

Da, le-am vazut si eu pe Culinar.ro, insa asa cum am spus, prima data le-am vazut pe un site rusesc, dar nu mai gasesc unde l-am salvat (cred ca in calculatorul copiilor) .Acolo sunt mult mai frumosi. Eu i-am facu la repezeala, de data asta, pentru ca faceam si pulpa de curcan, si cupele de parmezan si sfecla rosie si copii erau flamanzi....
Cand ii fac pentru o ocazie speciala, ii fac si eu mai ingrijit.
Acum i-am pus doar pentru idee.
Oricum, cand voi avea putin timp voi cauta site-ul rusesc si o sa vi-l fac cunoscut.

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 01/04/2009 09:33

bune ideea asta, nu conteaza de unde e luata, e bine ca ai impartasit-o cu noi. sunt o alternativa buna la cartofii pai. :hug: =D>

Sidonia
Bucatar in devenire

Mesajde Sidonia » 02/04/2009 10:08

Getuta ...sper din tot sufletul sa nu te fi suparat pe mine !!!
Nu ma intelege gresit...nu am spus ca ai tai nu sunt frumosi !!!
Te-am felicitat si te mai felicit o data pentru toate retetele tale !!!! :master: =D> :pup:

Cupele de parmezan sunt cele prajite cu ajutorul polonicului sau a altceva rotund ???
ImagineImagineImagine

gecuza
Incepator

Mesajde gecuza » 03/04/2009 07:11

Sidonia scrie:Getuta ...sper din tot sufletul sa nu te fi suparat pe mine !!!
Nu ma intelege gresit...nu am spus ca ai tai nu sunt frumosi !!!
Te-am felicitat si te mai felicit o data pentru toate retetele tale !!!! :master: =D> :pup:

Cupele de parmezan sunt cele prajite cu ajutorul polonicului sau a altceva rotund ???

Bineinteles ca nu m-am suparat! Cum ai putut crede asa ceva... ? Imi pare rau ca nu mai gasesc site-ul rusesc unde i-am vazut acum cativa ani. Erau acolo si alte idei interesante de decorare a mancarii. Este un subiect care pe mine ma intereseaza, dar am prostul obicei de a nu nota. Vad, retin si apoi pun in aplicare.
In ce priveste cupele de parmezan, nu stiu cum sa le pui pe polonic. Unde le-am vazut eu erau asezate (dupa ce erau scoase din cuptor) in pahare, dar dupa ce le asezai pe farfurie nu stateau frumos, pentru ca nu aveau fundul drept, de aceea eu le-am asezat pe castronele intoarse cu fundul in sus, sau pe cescute :flower: :flower: :flower: :love:

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”