Ciorba de pui cu legume

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

kameluta
Incepator

Ciorba de pui cu legume

Mesajde kameluta » 22/06/2016 09:07

3 copanele
4 morcovi
4 cartofi
1 pastarnac
2 cepe medii
100 g mazare
3 linguri pasta de tomate
1 cub Knorr legume
patrunjel
sare<br/><br/> Spalam copanelele si le punem la fiert cu o lingurita de sare. Curatam legumele, le spalam iar apoi taiem cartofii, pastarnacul si morcovii in cubulete, iar ceapa o tocam marunt. Adaugam si legumele in oala. Dupa ce fierbe adunam spuma. Scoatem copanele cand sunt gata si le desfacem in fasii. Adaugam cubuletul de Knorr. Amestecam, iar dupa aproximativ 10 minute punem si cele 3 linguri de pasta de tomate. Eu am pus o cana de paste in forma de figurine. Puteti sa puneti ce fel de paste vreti. Am mai lasat 6 minute si am luat oala de pe foc. Gustati, si daca mai este nevoie adaugati sare dupa gust. La sfarsit am adaugat si fasiile de carne de pui. Am tocat patrunjelul marunt si l-am presarat deasupra. Punem capacul si lasam oala acoperita 10 minute. Pofta buna! <br/><br/>
Fişiere ataşate
gb.jpg
gb.jpg (61.64 KiB) Vizualizat de 1592 ori
gdh.jpg
gdh.jpg (68.29 KiB) Vizualizat de 1592 ori
hhnht.jpg
hhnht.jpg (66.98 KiB) Vizualizat de 1592 ori
dg.jpg
dg.jpg (61.25 KiB) Vizualizat de 1592 ori
bhmi.jpg
bhmi.jpg (43.57 KiB) Vizualizat de 1592 ori
beg.jpg