Negresa cu iaurt ( fara oua, fara grasimi)

Esti ahtiata dupa dulciuri? Cunosti retete de prajituri, inghetate, torturi, dulciuri care iti pun in pericol greutatea dar care merita sa-ti asumi riscul a doua – trei kilograme in plus pentru a le manca? Aceasta sectiune este rezervata pentru retete de Dulciuri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 02/03/2015 07:39

Imi plac si mie prajiturile de genul acesta dar nu am incercat niciodata sa le pregatesc cu suc de mere. Cred ca este foarte gustoasa in varianta aceasta. Imi place ideea si prajiturica frumoasa & pufoasa care este in farfuria ta. Desigur... faptul ca nu se pregateste prea greu imi place si mie. =D>

:hug: :flower: :flower: :flower:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 08/03/2015 12:51

Ce prajiturica minunata ne servesti colea Crista! Am auzit de negresa cu mere dar nu stiam reteta. Ma las pe mana ta si am sa o incerc.

:hug: :hug: :flower:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 10/03/2015 07:59

Elo si eu am auzit de reteta cu mere dar nu stiu cum e, asta a mea e mai mult ca sa inlocuiesc stafidele :-) insa gustul e tare bun... si cu pere trebuie sa fie buna, trebuie sa o refac si eu

Anto asa e, usoara si rapida

Nico da-- buna buna ...

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 13/03/2015 10:14

:buuun: :buuun: :buuun: ...cred ca e foarte delicioasa :wink: ...felicitari :master: :master: :master: :master: :master: :master:
Imi place sa gatesc...
Imagine

Înapoi la “Retete Ilustrate - Dulciuri”