Electrostimulare si vaccum

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Simosymo
Incepator

Electrostimulare si vaccum

Mesajde Simosymo » 21/08/2006 12:55

Bun gasit tuturor! :hug:
Eu am inceput de vineri electrostimulare si vaccum (o zi si o zi).
Prima sedinda a constat in masaj cu vaccum si nu pot sa spun ca am simtit ceva deosebit fata de un masaj obisnuit.
Astazi merg la electro si sunt curioasa cum va fi. Se spune ca 45 min.de electrostimulare sunt echivalentul a 4-6 ore de fitnes.
Ati incercat si voi asa ceva? Ce puteti sa-mi spuneti despre aceste proceduri?

mihaela
Incepator

Mesajde mihaela » 25/08/2006 06:49

[i]Draga mea!
Am invatat despre aceasta electrostimulare si nu e chiar asa cum fac ei reclama. Fara dieta si miscare e ca si cum nu ai face nimic. Este doar un paleativ pentru tonifierea, firmicitatea si strangerea muschilor nicidecum pentru slabire. Atentie ! Nu este bine sa fie folosit de persoanele cu flebita, probleme de inima (pacemakers), abdomenul femeilor gravide (se poate folosi dupa nastere pentru spate si numai la 6 saptamani dupa nastere), paralizie partiala, tromboza, vene inflamate sau cu varice, piele arsa de soare, edeme sau umflaturi necunoscute pe piele. Este un exercitiu pasiv pentru persoanele care au impresia ca incepe sa se lase musculatura.
Daca cel care iti va face aceasta terapie iti va spune ca slabesti acela nu va face decat sa-si faca reclama la aparat. Oricum iti trebuie si dieta si miscare. Fara nu se poate!!! :D

Simosymo
Incepator

Electrostimulare si vacuum

Mesajde Simosymo » 02/10/2006 02:16

Mihaela ai perfecta dreptate!
Am vrut sa ma conving pe propria mea piele (si bani :D ) pentru ca vroiam sa-mi cumpar si eu aceste aparate pentru a incepe propria afacere cu ele. Dar vazand ca nu am obtinut nici un rezultat am renuntat bineinteles.

Înapoi la “Cure de slabire”