Vreau sa slabesc! Cine mi se alatura? (2)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Hmmmm?

Mesajde Leila » 16/02/2007 03:30

De cand incepi si la ce regim te-ai gandit? :clipocit:

Simosymo
Incepator

Vreau sa slabesc

Mesajde Simosymo » 17/02/2007 05:51

Buna Soothe
Iti multumesc mult de sfaturi, iti multumesc ca existi si te afli aici printre noi. :hug:
Teoria o stiu si eu despre o viata mai sanatoasa, insa de pus in practica este putin mai greu. Un prim pas l-am facut renuntand la grasimi, prajeli si reducand dulciurile.

La interviu a fost o mare dezamagire. Era vorba de Raiffaisen banca pt. locuinte care de fapt cauta colaboratori nu angajati. Mi-ar place sa fac si asa ceva dar pe langa un job full time.

Leila nu sunt sigura daca pe mine ma intrebi cand incep regimul si la ce m-am gandit.
Eu sunt aproape tot timpul la regim altfel nu cred ca as mai incapea sa intru pe usa cat de repede se lipesc kg de mine.
Sunt cativa ani de cand mananc doar paine neagra sau graham (nu mai mult de 2 feliute dimineata), fara prajeli si grasimi. Si totusi ma ingras. :cry: O fi de vina felul in care combin alimentele si nu in ultimul rand varsta.

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 17/02/2007 10:16

Cred ca ti s-a obisnuit organismul cu o asa alimentatie.Dar sport faci?
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

lia_botan
Incepator

MariaB VREAU SA MA ALATUR TIE

Mesajde lia_botan » 19/02/2007 10:17

Buna MariaB, si eu sunt noua pe site, am 25 de ani si vreu sa slabesc. Ti-am lasat un mesaj privat pe care sper sa il citesti si la care astept uhn raspuns. Te pup.

P.S.: Vreau si eu pe cineva alaturi de mine in cura mea de slabire!

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 19/02/2007 10:23

Bine ai venit, Radu pe acest site. Am citit toate mesajele pe care le-ai scris, dar nu stiu daca tu ai mai citit si altceva pe aici in afara rubricii de "Cure de slabire".

De asemenea, nu stiu daca ai citit ceva despre regulamentul existent; aici nu se permit reclamele. Daca vrei cu adevarat sa ajuti pe cineva, asa cum spui, poti sa o faci raspunzand la intrebarile care se pun, asa cum face prietenul nostru Soothe, nu sa chemi la cabinet. Suntem "imprastiati" prin toata lumea, si cei care intreaba aici, au un motiv binedeterminat pentru care nu au ajuns inca la un cabinet.

Succes in activitarea ta, si daca ai intrat pe un site de retete culinare, poate vii cu o reteta dietetica, si sunt sigura ca va fi apreciata.

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Re: MariaB VREAU SA MA ALATUR TIE

Mesajde maria MIHULESCU » 19/02/2007 10:39

lia_botan scrie:Buna MariaB, si eu sunt noua pe site, am 25 de ani si vreu sa slabesc. Ti-am lasat un mesaj privat pe care sper sa il citesti si la care astept uhn raspuns. Te pup.

P.S.: Vreau si eu pe cineva alaturi de mine in cura mea de slabire!

Bine ai venit, Lia. :flower: Ne poti avea pe toti alaturi de tine. Important e sa ne doresti. Succes cu dieta si spune-ne cum iti merge. :hug:

Simosymo
Incepator

Vreau sa slabesc

Mesajde Simosymo » 19/02/2007 03:09

Nu fac sport pentru ca nu pot fi constanta.
Am perioade in care fac sport, apoi renunt si pun si mai multe kg.
Acum am renuntat de tot la paine si la dulciuri si fac masaj cu aparatul de vibromasaj, sper ca asa sa se vada ceva.

alexy51990
Incepator

ATI AUZIT DE PASTILELE ANTICELULITICE BIOLIMAO CE ZICETI [s

Mesajde alexy51990 » 22/02/2007 12:13

EU AM NASCUT ACUM UN AN AM 35 DE ANI AM RAMAS CU 12KG VREU SA INCERC PASTILELE BIOLIMAO DE CARE AM AUZI CA SUNT NATURALE DAR NU STIU DE UNDE SA LE CUMPAR STIE CINEVA
FLORI VOICU

soothe
Bucatar in devenire

Re: ATI AUZIT DE PASTILELE ANTICELULITICE BIOLIMAO CE ZICET

Mesajde soothe » 25/02/2007 05:42

alexy51990 scrie:EU AM NASCUT ACUM UN AN AM 35 DE ANI AM RAMAS CU 12KG VREU SA INCERC PASTILELE BIOLIMAO DE CARE AM AUZI CA SUNT NATURALE DAR NU STIU DE UNDE SA LE CUMPAR STIE CINEVA

Doamne, mai fetelor, dar de ce va trebuie pastile?
Redu painea, dulciurile (de orice fel) , nu manca seara dupa 6-7, fa putina miscare (nu sa te spetesti), citeste cateva carti de nutritie, nu amesteca carnea cu carbohidratii si ocupa-te macar 20-30 de minute pe zi numai de tine.. Pastilele astea va aduc toate nenorocirile posibile.. si sa stii ca nu orice este natural ti se potriveste tie..

Simosymo
Incepator

Vreau sa slabesc

Mesajde Simosymo » 25/02/2007 09:05

Eu am incercat tot felul de pastile de slabit dar cu unele nu am slabit deloc. Cu Heritage am slabit dar dupa ce nu am mai luat am pus kg la loc. Si atunci... ce folos? Are dreptate Soothe cel mai bine este sa ne schimbam modul de alimentatie si chiar modul de viata.

Înapoi la “Cure de slabire”