Vreau sa slabesc! Cine mi se alatura? (2)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 27/08/2008 07:04

vin si eu alaturi de voi impotriva kg
am 156 cm si deja 80 kg :cry: m-am lasat de cca 6 luni de fumat si dupa 3 luni a inceput calvarul
daca am vazut ca treaba se strica, am trecut la carne fiarta cu legume, salate, ulei de masline, fructe, bicicleta, exercitii, tralalalalala, dar .... nimicutaaaaaaaa
adevarul ca sunt lacoma si ma tiu de reguli, dar portiile sunt cam mari - folosesc farfurii mici, dar le umplu de multe ori. offff!!!! m-am programat la endocrinolog - poate e o problema de tiroida, de ceva, numa sa dau de-un capat.

suricata_2007
Incepator

Mesajde suricata_2007 » 29/08/2008 10:17

buna lala si tuturor celor din club.! :cafea: asta putem dimineata,nu? eu am inceput ce luni sa nu mai maninc dulciuri, piine, orez si paste. deja vad ceva rezultate,pentru ca,eu masor si centimetrii pe talie si sold, inainte de cintarire.......... :blushing: sunt trucuri de iucurajare. nu ma cintaresc decit la o luna dupa inceperea dietei. sa ne folosim de toate trucurile pentru reusita......... :wink: :hug:

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 01/09/2008 10:20

parca-mi este si frica sa ma cantaresc, darmite sa ma mai si masor - dar vad imediat la haine orice schimbare, oricat de mica este ea. asa cum am reusit cu fumatul, asa sper sa reusesc sa alung si kilogramele in plus, iar faptul ca suntem o echipa, ma va face sa le "atac" mai vehement.
*dimineata, cand ma trezesc, beau apa calduta cu lamaie
*peste zi, cu juma de ora inainte de masa, beau un pahar cu suc de grepfruit sau mananc jumate de fruct (dieta pe baza de grapefruit este accesibila, placuta si fara restrictii majore)
:peace: trebuie sa reusim!!!!! :flower:

monica0233
Incepator

Mesajde monica0233 » 02/09/2008 10:41

Buna dimineata,sant noua printre voi si bine inteles ca am aceeasi problema :schimbarea modului de viata;imi poate spune si mie cineva despre diete MONTAGNAC ? multumesc si astept un raspuns de la voi ; O zi buna tuturor
monica0233

monica0233
Incepator

VREAU SA SLABESC !CINE MI SE ALATURA

Mesajde monica0233 » 02/09/2008 10:42

Buna dimineata,sant noua printre voi si bine inteles ca am aceeasi problema :schimbarea modului de viata;imi poate spune si mie cineva despre diete MONTAGNAC ? multumesc si astept un raspuns de la voi ; O zi buna tuturor
monica0233

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 02/09/2008 09:30

moni, cauta in cutiuta cu mesaje (ti-am trimis ceva pentru subiectul care te intereseaza)

monica0233
Incepator

Mesajde monica0233 » 04/09/2008 01:54

Mersi lala am primit mesajul tau dar eu nu reusesc sa intru in fisier(cred ca asa se cheama) pentru ca sant noua si in problema ordinatoarelor ma descurc uneori dar nu intotdeuna astept sa apara copii sa mi arate.Mersi mult oricum .
monica0233

lala60
Incepator

Mesajde lala60 » 04/09/2008 07:41

tot ispitind prin dreapta si prin stanga despre cele mai noi ... tendinte (sa zicem) in ale slabitului am dat peste un "exercitiu" contra colaceilor de pe burtica ce mi-a fost recomandat cu ... zambete ... dar si cu mare incredere (persoana in cauza il foloseste cam de o saptamana si zice ca deja se vede)
si atunci, m-am gandit ca nu trebuie sa rup lantul si ma grabesc sa vi-l recomand si voua: sa nu radeti - incercati si de n-o fi bun, sa aruncati cu ... :cafea: in mine (dar sa nu fie prea fierbinte, va rog, si...n-o vreau dulce ) - n-am gasit alt "zambet " mai potrivit
*Deci: se ia o cutie plina cu chibrituri si se imprastie betele pe covor, apoi te apleci dupa fiecare betisor in parte pana reusesti sa umpli cutia la loc.
Eeeei, abia acum am motiv sa iau masuratoarea din cui si de azi (joi) intr-o saptamana va voi anunta rezultatele. Cine incearca impreuna cu mine? :D

suricata_2007
Incepator

Mesajde suricata_2007 » 12/09/2008 12:52

nu am mai scris de mult.............sori :) eu ma masur asa, de control, multumesc pentru ideea cu betele, am sa incep si eu, char de azi, despre dieta monti, in mare, se renunta la piine alba, zahar, dulciuri, paste, cartofi, alcool si cam atit. piinea neagra duar dimineata cu brinzade vaci o grasimi. eu o maninc prajita, fara nimic. (doua felii) si cam asta e..............daca am uitat ceva, poate mai complecteaza altcineva................ :wink:

galateea
Bucatar in devenire

e bine si cu bete

Mesajde galateea » 12/09/2008 01:56

si da rezultate ,pe bune!
Va mai sugerez un mod fizic de a reducedin burtica si de a va intari musculatura abdominala,iata:
sugeti burtica si numarati pana la 20 ,dati drumul la aer si repetati. Aduceti-va aminte de mai multe ori pe zi chestia asta si va garantez ca dupa o saptamana veti avea cm.in minus :hug:
Eu am inceput o dieta dar numai dupa ce doctorita nutritionista mi-a facut un profil psihologic ,alaturi de un tratament homeopat si naturist .
Mananc si paine, putina, nu am restrictii alimentare ,inafara de lapte si de toate derivatele lui,pe care l-am inlocuit cu soia si mi-a recomandat linte,orez brun,mei decorticat,painea negra de secara,branza tofu....si rezultatele... nu sunt spectaculoase dar a inceput sa se vada....succes!! :hug: :hug:
galateea

Înapoi la “Cure de slabire”