Vacanta - insarcinata in 7 luni

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

andrei
Moderator

Vacanta - insarcinata in 7 luni

Mesajde andrei » 09/07/2006 10:13

Fetelor, am o mare dilema. Nu stiu cum pot sa imi petrec concediul cata vreme Nevasta-mea e insarcinata ( dupa cum stiti deja ) in 7 luni.
Voi ce ati facut in situatia mea ?
Ceva sfaturi sau propuneri ?

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 09/07/2006 12:49

Andreiu draga! :hug: Puteti merge in vacanta oriunde... mare... munte .. atata vreme cat nu depune iubita ta efort cu urcat pe munte si/sau stat excesiv in soare... e totul ok daca sarcina nu e o sarcina cu risc! Eu zic sa va bucurati de linistea dinaintea furtunii!! :love:

Voi unde vreti sa mergeti?
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 09/07/2006 03:07

Eu as vrea la mare , ea nu prea ar vrea sa plece din oras :)
Pana la mare avem destul de mult de mers si nu cred ca e chiar asa ok. Eu ma gandeam sa impartim drumul in bucatele si sa facem un soi de traseu pelcand de la Iasi pana la COnstanta si inapoi. Plus ca la mare trebuie sa avem un program ciudat : dimineata de la 7 jum la 9 si seara dupa 7. In restul zilei , ea ce ar putea sa faca ( asta in cazul in care eu ma duc la plaja )?
Dar nici stand singuri in hotel nu prea ne surade mai ales in perioada asta :)
De aia apelez la sfaturi de la voi....

mihaela
Incepator

Mesajde mihaela » 01/08/2006 12:37

Dupa opinia mea ar fi bine sa mergeti la munte. Si eu sunt tot in 7 luni insarcinata si inca mai merg cu cortul . Ma simt bine la aer de munte si se pare ca si cel mic este mai linistit noaptea. Simt ca respira mai bine tot corpul iar pe caldurile astea dormitul in sanul naturii este benefic.
Eu locuiesc in Canada si acum 2 luni am fost in Romania. Drumul peste ocean mi-a cam umflat picioarele din cauza inactivitatii de peste 11 ore. Se pare ca mersul imi face mai bine decat statul pe un scaun sau chiar in pat.
Cred ca marea nu ar face decat sa accentueze starea de nervozitate pe care o au gravidele de obicei. Oricum va doresc sa aveti un sejur placut.

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 01/08/2006 10:00

Buna Mihaela, si eu cred ca o sa alegem muntele pana la urma chiar daca si eu si Sotia suntem disperati dupa mare. :) E greu si cu drumul pana la Constanta ( mai ales pe drumurile din Romania ) si cu soarele arzator de acolo asa ca muntele ramane cea mai buna solutie.

Înapoi la “Zona libera”