Tutorial: Postare Reteta cu Poze in Cartea de Bucate

Aici puteti posta critici (sau laude) la adresa site-lui. De asemenea puteti face orice sugestie privitoare la ce ar trebui schimbat sau la ce ati fi interesat sa vedeti pe site.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, Moderatori

weisthal_mihaela
Incepator

Tort cu nuci si curmale

Mesajde weisthal_mihaela » 28/03/2011 09:27

pupi scrie:Mihaela, vad ca ai atasat deja pozele la reteta :) ....daca mai ai nelamuriri , :rugaciune: spune...te ajutam....acuma poti sa adaugi reteta in cartea de bucate( am vazut ca nu este adaugata!) ....mai deschizi inca o pagina in paralel cu cea deschisa sa fie mai usor sa lucrezi.... fii sigura ca esti pe forum in ambele pagini, apoi deschizi cartea de bucate in una din pagini...dai click pe adauga reteta ta si ai sa ai o alta pagina cae se va deschide. Scrii titlul retetei si completezi toate rubricile care sant mandatorii( folosesti copy-paste) si la sfarsit apesi pe trimite reteta...se copiaza automat in lista de asteptare a cartii de bucate.
Dupa ce va fi verificata ( atunci cand va ajunge la rand) va fi trecuta in cartea de bucate...va dura ceva timp dar ai sa o ai acolo sigurat...merita ca e o reteta faina :buuun: ....si apropo :D ...bine ai venit la noi ....te asteptam cu cat mai multe noutati .... daca iti face placere poti da buna ziua si la cafenea, acolo e locul de intalnire, glume, cafele etc si barfe nevinovate :P :flower: :flower: :flower: :hug:

Reteta aceasta este deja in asteptare... am adaugat-o fara sa-i atasez pozele si abia dupa am invatat cum este cu atasarea pozelor si am deschis in forum subiectul. Deci ea va fi publicata fara poze. Si am mai pus inca vreo trei asa...sint tot in asteptare.........si mai am una publicata deja fara poze...
Sa ai o zi buna :flower:

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 28/03/2011 09:31

@weisthal_mihaela Daca retetele nu sunt inca aprobate, adauga te rog la comentariu link-ul catre discutia din forum, si vom avea noi grija cand le aprobam sa le atasam si poze ;) Daca e deja aprobata, da-ne un mesaj privat sa ne spui care si cum sunt :hug: :flower:
Imagine

cartederetete.ro
Bucatar

Mesajde cartederetete.ro » 28/03/2011 09:52

http://www.reteteculinare.ro/forum/post ... tml#104975

Nu reusesc sa atasez pozele la reteta de mai sus. Cand dau click pe ataseaza imaginea nu-mi apare nimic in josul paginii cum apare de obicei. Numai la aceasta reteta am probleme,am mai postat ceva in weekend si a fost Ok. Si cand am postat initial reteta am intampinat aceleasi probleme. Oare unde am gresit?
http://cartederetete.ro

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 28/03/2011 09:56

mitinita scrie:http://www.reteteculinare.ro/forum/post-104975.html#104975

Nu reusesc sa atasez pozele la reteta de mai sus. Cand dau click pe ataseaza imaginea nu-mi apare nimic in josul paginii cum apare de obicei. Numai la aceasta reteta am probleme,am mai postat ceva in weekend si a fost Ok. Si cand am postat initial reteta am intampinat aceleasi probleme. Oare unde am gresit?

@mitinita trimite-ne un email cu pozele sa testam si noi ... poate e ceva cu formatul lor. In mod normal la dimensiunea specificata nu ar trebui sa fie probleme, dar poate e vorba de alta eroare ... :hug: :flower:
Imagine

zuli
Incepator

Mesajde zuli » 05/05/2011 09:11

[Buna,nu stiu din ce cauza nu imi apar toate retetele postate de mine pe site,am vrut sa le adaug la acrtea de bucate si nu merge decit cele afisate de voi,eu nu ammai intrat de mult sa vad ce e pe acolo,daca se poate as dori sa le pot avea pe toate afisate,multumesc
Zuli
inteleptul nu spune ce stie ,iar prostul nu stie ce spune

zuli
Incepator

Mesajde zuli » 05/05/2011 09:12

scz scrisul corect dar a fost in fuga :sfant:
Zuli

inteleptul nu spune ce stie ,iar prostul nu stie ce spune

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 06/05/2011 03:52

zuli scrie:[Buna,nu stiu din ce cauza nu imi apar toate retetele postate de mine pe site,am vrut sa le adaug la acrtea de bucate si nu merge decit cele afisate de voi,eu nu ammai intrat de mult sa vad ce e pe acolo,daca se poate as dori sa le pot avea pe toate afisate,multumesc

Buna zuli, scuze ca raspund asa tarziu ... Poti sa imi dai un PM cu problema? Ce anume nu merge cand incerci sa adaugi reteta?

Poate e problema de link si in loc de:

http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... _mea-4469/

trimiti o alta varianta de link ...

Înapoi la “Sugestii si reclamatii”