Tutorial: Postare Reteta cu Poze in Cartea de Bucate

Aici puteti posta critici (sau laude) la adresa site-lui. De asemenea puteti face orice sugestie privitoare la ce ar trebui schimbat sau la ce ati fi interesat sa vedeti pe site.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, Moderatori

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Re: postare poze

Mesajde Leila » 30/03/2009 03:04

scflav_31 scrie:Mi se pare mult prea greu sa pui pozele in maniera aceasta.O cale mai usoara nu ati gasit?
Pe alte siteuri nu e asa de greu!de ce?Gasiti si voi o modalitate directa

poate ne dai tu o idee mai buna :wink: daca tot te pricepi la calculatoare .....

A baga de vina e cel mai usor lucru .

alinaraluca2000
Bucatar

Mesajde alinaraluca2000 » 06/05/2009 11:49

Ce pot sa spun despre toata tehnologia asta, noroc sau ghinion ca copiii mei mi-au stricat aparatul si nu trebuie sa ma stresez cu pozele :D .
ImagineImagineImagine

Nadejda
Incepator

Mesajde Nadejda » 11/07/2009 09:31

Leila scrie:
scflav_31 scrie:Mi se pare mult prea greu sa pui pozele in maniera aceasta.O cale mai usoara nu ati gasit?

poate ne dai tu o idee mai buna :wink: daca tot te pricepi la calculatoare .....

de ce nu incercati cu atash poze direct dupa introducearea retetei...ar fi mult mai usor si mai logic pentru toti.. eu de ex am acum o ora de cand ma chinui sa gasesc ce link tre sa copii si unde tre sa atashezi pozele.. multi se pricep la gatit dar nu toti sunt experti in calculatoare... :o
Nadejda Schmidt

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 12/07/2009 11:16

Nadejda scrie:
Leila scrie:

de ce nu incercati cu atash poze direct dupa introducearea retetei...ar fi mult mai usor si mai logic pentru toti.. eu de ex am acum o ora de cand ma chinui sa gasesc ce link tre sa copii si unde tre sa atashezi pozele.. multi se pricep la gatit dar nu toti sunt experti in calculatoare... :o

Nadejda , pe acest forum e cel mai usor de introdus pozele la reteta . Nu trebuie sa copiezi nici un link , ci efectiv sa incarci poza din calculatorul tau in formularul de adaugare . Dai clik pe Browse , selectezi poza pe care o doresti sa o incarci , clik pe adauga atasament si poza se incarca .

NU se admit poze copiate de pe alte siteuri sau bloguri , doar pozele tale facute la reteta respectiva pe care o postezi in forum .
Daca ai nelamuriri cu cea mai mare placerea te ajutam . :flower:

popaioana
Incepator

nu pot publica

Mesajde popaioana » 02/09/2009 10:36

vreu sa ma ajutati sau o patiti. cum draq se face?

adry
Bucatar de elita

Re: nu pot publica

Mesajde adry » 02/09/2009 11:33

popaioana scrie:vreu sa ma ajutati sau o patiti. cum draq se face?

Poate ne explici mai bine unde ai probleme?

lernoc_38
Incepator

buna

Mesajde lernoc_38 » 24/09/2009 03:53

adi scrie:In cartea de bucate apar doar pozele care au fost atasate - nu si cele inline (gazduite pe alte servere)

Daca vrei sa apara si pozele trebuie sa editezi discutia de pe forum si sa adaugi pozele prin formularul de atasare ;) :flower:
a

lumyer
Incepator

buna

Mesajde lumyer » 23/05/2010 01:31

adi scrie:Elena - trebuie sa pui pozele pentru o reteta intr-o discutie separata - daca vrei sa fie afisate bine in cartea de bucate - faci un topic separat in Retete Ilustrate de ex - unde postezi reteta ta si poze/poza

De obicei in discutiile generale gen Ce am gatit azi etc - se prezinta cate o poza si link spre topicul unde e toata reteta si pozele ei ;)

Nu stiu daca am fost prea clar - mai simplu - daca precizezi o discutie cand postezi o reteta in cartea de bucate, toate pozele tale din acea discutie sunt afisate la reteta ta
Este prima data cand postez o reteta pentru concurs :clipocit: am inteles ca trebui sa am o discutie cu voi aici.. :)

weisthal_mihaela
Incepator

Fotografii

Mesajde weisthal_mihaela » 27/03/2011 08:18

Cum pot sa atasez fotografii la o reteta publicata initial fara ?

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 27/03/2011 09:13

Mihaela, vad ca ai atasat deja pozele la reteta :) ....daca mai ai nelamuriri , :rugaciune: spune...te ajutam....acuma poti sa adaugi reteta in cartea de bucate( am vazut ca nu este adaugata!) ....mai deschizi inca o pagina in paralel cu cea deschisa sa fie mai usor sa lucrezi.... fii sigura ca esti pe forum in ambele pagini, apoi deschizi cartea de bucate in una din pagini...dai click pe adauga reteta ta si ai sa ai o alta pagina cae se va deschide. Scrii titlul retetei si completezi toate rubricile care sant mandatorii( folosesti copy-paste) si la sfarsit apesi pe trimite reteta...se copiaza automat in lista de asteptare a cartii de bucate.
Dupa ce va fi verificata ( atunci cand va ajunge la rand) va fi trecuta in cartea de bucate...va dura ceva timp dar ai sa o ai acolo sigurat...merita ca e o reteta faina :buuun: ....si apropo :D ...bine ai venit la noi ....te asteptam cu cat mai multe noutati .... daca iti face placere poti da buna ziua si la cafenea, acolo e locul de intalnire, glume, cafele etc si barfe nevinovate :P :flower: :flower: :flower: :hug:

Înapoi la “Sugestii si reclamatii”