Tort `DINOZAUR` pentru nepotelul meu

V-a iesit de curand o reteta complexa si migaloasa care a meritat osteneala, dar pe care nu o recomandati incepatorilor? Prezentati-o pentru cei care vor sa-si depaseasca limitele in bucatarie!

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 10/06/2010 05:36

Foarte frumos =D> =D> =D> , o adevarata sculptura :peace:
La multi ani nepotelului!!! :party: :party: :party:
Imi place sa gatesc...
Imagine

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 10/06/2010 09:01

Alina, mersi ptr urari :pup: ....despre animal ce sa spun...nu e greu de facut, iti ia doar timp destul de mult , din poze se vede bine cum sa asambleaza si cum trebuie sculptat ca sa se potriveasca.....in locurile mai goale sau unde nu se imbina perfect partile , se umple cu crema si decorul ascunde totul ....se folosesc scobitori pentru a tine labele si capul in loc si apoi ENJOY THE CAKE :P :pup: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 10/06/2010 09:03

Dana, mersi pentru urare si mersi inca odata :hug: :pup:

alyina09
Incepator

Mesajde alyina09 » 10/06/2010 09:36

pupi, :flower: :flower: :flower:

foarte fain tortul,
chiar azi am vazut pe net , acelasi tort, acelasi dinozaur, aceeasi iarba preistorica....numai ca era ornat in verde si spikes portocalii... amazing!!!
felicitari, si multumim ca impartasesti cu noi rezultatul muncii tale. :hug: :hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 11/06/2010 12:15

Alina, cu multa placere :hug: ....am inteles mesajul ( sau nu era un mesaj???? :peace: )....nu :rusine: ,nu am luat de pe internet idea.....am primit de la o prietena foarte draga mie , cu care mai impartasim retete ( ea imi da din cele americane buuune, iar eu din cele romanesti....ea find americanca si indragostita de bucataria romaneasca datorita mie :) )....de unde are ea informatia, pozele, explicatiile , habar nu am , doar am fazut niste copii xerox printre retetele ei....de acolo am luat idea, am imprumutat paginile de la ea, am facut prajitura , am dat inapoi ce nu imi apartinea si cam asta este tot....daca este de pe internet sau dintr-o carte nu am nici cea mai mica idee....dar profit de asta si am sa intru si eu sa caut sa vad despre ce este vorba :flower:

alyina09
Incepator

Mesajde alyina09 » 11/06/2010 02:33

pupi scrie:Alina, cu multa placere :hug: ....am inteles mesajul ( sau nu era un mesaj???? :peace: )....nu :rusine: ,nu am luat de pe internet idea.....am primit de la o prietena foarte draga mie , cu care mai impartasim retete ( ea imi da din cele americane buuune, iar eu din cele romanesti....ea find americanca si indragostita de bucataria romaneasca datorita mie :) )....de unde are ea informatia, pozele, explicatiile , habar nu am , doar am fazut niste copii xerox printre retetele ei....de acolo am luat idea, am imprumutat paginile de la ea, am facut prajitura , am dat inapoi ce nu imi apartinea si cam asta este tot....daca este de pe internet sau dintr-o carte nu am nici cea mai mica idee....dar profit de asta si am sa intru si eu sa caut sa vad despre ce este vorba :flower:

oh nu, pupi :flower: :flower: :flower:
nu am vrut nici o clipa sa zic ca ai"furat" ideea ... nu
...imi pare zice rau de confuzie.
sincer am ramas impresionata de tort si stiu ca e f multa munca si e migalos....
..si stiu ca din mainile tale ies lucruri extraordinare....
nu ma intelege gresit ... inca o data ,... sincer apreciez ce faci...
eu am spus o ca pe un compliment tie ... si tot odata .. o optiune de culoare pt animalut.. pt cine se va incumeta sa il faca...
eu am vazut si una si alta .. si pot sa zic ca arata superb .. si efectul pe care il au la o aniversare e maxim...
eu cautam pur si simplu imagini cu tort de aniversare ..... am promis ca fac ceva dulce pt aniversarea copilului unei prietene ( face 2 ani)..cautam ceva de efect...

inca o data imi pare rau :flower: :flower: :flower:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 14/06/2010 10:18

Acum am vazut tortul ...super ! =D> Nu-i de mine, prea migalos...brava!
Cu intarziere ...la multi ani nepotului! :hug: :flower:

Înapoi la “Retete recomandate expertilor”