Tatic , ce-i de facut :)

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

andrei
Moderator

Tatic , ce-i de facut :)

Mesajde andrei » 31/01/2006 11:41

Buna fetelor, se pare ca Nevast-mea e insarcinata in 4 saptamani :) C etrebuie sa fac ? Cum se procedeaz ca sunt super emotionat :)

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 31/01/2006 11:58

OOOO felicitari si sarcina usoara sotiei! :hug: Si tie .... :wink: Sa fie un bb sanatos si mancacios....
wooww ce veste faina in seara asta! tre sa faci cinste taticule!!! :hug:

Poi tu trebuie sa te calmezi... dupa care iei un pahar de vin bun (dar numai unu!) si bei de unu singur ca mami nu are voie! (poate doar o gurita de pofta!) ... de fapt nu bei de unu singur ca uite beau si eu o gura de vin ...asa sa sarbatorim evenimentul! :hug:

In rest mare grija cu poftele astea la mancare... eu in sarcina nu cred ca am poftit de 2 ori insa Octav la 2 seri vroia ceva deosebit si bun! :P Asa ca mare grija! :wink:

Felicitari si sa te vedem tatic!

kia
Moderator

Mesajde kia » 01/02/2006 12:04

:hug: OOOOaaaaauuuu! Felicitari!! Sa fie intr-un ceas bun si sa fie sanatos! :wink: Pai cred ca trebuie sa faci papa in continuare , sa o menajezi cit poti, sa o ajuti la tot felul de lucruri ,chiar daca ti se par neinsemnate! Si cred ca cel mai important e sa simta ce esti mereu alaturi de ea orice s-ar intimpla,si nu in ultimul rind sa va bucurati amindoi de perioada asta minunata!! :hug:
Iti dai seama ?! O sa aveti acum si voi un ingeras :sfant: , de acu' nu mai trebuie sa te uiti la pozele altora, le vei avea si tu pe ale tale!! Eu sincer m-am emotionat, intotdeauna mi se intimpla sa cind aud despre cineva ca steapta bebeu! Sunt multe de spus , dar nu-ti face griji, suntem cu toti aici ptr. orice sfat , daca iti putem fi de folos! :hug: Nu-i asa fratilor? :pup:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 01/02/2006 12:08

Asa e!!! Asa e!!! :hug: :pup:
Si mie mi-au dat un pic lacrimile cand am citit! Dar nu am mai zis.... ce sa mai! Sa va traiasca si sa fiti sanatosi cu totii! Ca restul trece foarte repede! :pup:

kia
Moderator

Mesajde kia » 01/02/2006 12:13

Da si eu as bea un pahar de vin cu voi da m-a prins nepregatita,si atunci m-am oprit la un :cafea: ceiut!
Abia astept sa ne mai spuna Andrei prin ce ....senzatii trece! :roll: :hug:
Inca odata felicitari!! :!: :!: :hug:

kia
Moderator

Mesajde kia » 01/02/2006 12:45

:shock: aa, a-ti plecat la nani?! pai parca sabatoreati?! :wink:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 01/02/2006 12:57

N-am plecat ... tati cred ca e in culmea fericirii si bea vinul singur... sau si mai fain o tine pe viitoare mamica in brate si o mangaie pe buritik! 8) E totusi unu noaptea!!! Noi doua huhureze e aici... eu barem am baut un deget de vin dar tu? cu ceaiul? :)
Hai pupici si noapte buna! ... la toti din familia mica-mareee a retetelor culinare! Meeei ne inmultim!!!! :wink: :hug: :pup:

kia
Moderator

Mesajde kia » 01/02/2006 01:10

:) Fffoooaaarteee bineee! Sa facem Familia maree! :hug:
Si cit despre noul tatic , sa mangaie burtika de pe acum , ca va avea de facut asta destul de des de acum incolo! :wink: :D
Da , stiti voi ca eu sunt insomniaca nr.1[cred] uite asa stau eu si va citesc toate mesajele in fiecare zi[noapte] :D singurica, si ma bucur pentru voi toti! :hug:
Noapte buna tuturor ! :hug: :hug:
Sa visati cu :sfant: :sfant: :sfant: !!

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 01/02/2006 09:43

ce veste frumoasa!felicitari tie si sotiei!va doresc tot binele din lume si un bebe sanatos!
fetelor o sa fim matusici! :sfant:
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 01/02/2006 03:59

Vreau si euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu(nu sa fiu tatic..sa am bebe).
Felicitari Andrei..Sunt un pic geloasa pe sotia ta dar sa stii ca ma bucur din suflet pt tine :hug:

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”