Supa crema de dovleac in varianta raw vegana

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 17/02/2014 09:51

deci la voi se gaseste siropul asta :roll: eu sunt tare "demodata" =)) ca nu am auzit niciodata de el .. ma duc sa fac sapaturi pe net.

zilele astea o incerc si eu cu modificari

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 17/02/2014 09:53

antoniah scrie:Supica aceasta trebuie sa fie delicioasa. =D> Imi place faptul ca ai adaugat sirop de agave (mie imi place foarte mult) si imi imaginez gustul ei minunat. Felicitari pentru reteta minunata SI pentru modul in care iti alegi ingredientele! :hug: :pup: :flower:

P.S. Ce frumos arata in farfure (are o culoare frumoasa, foarte apetisanta)!

Multumesc! Ca intotdeauna sunt onorata sa primesc aprecierile tale!

:hug: :love: :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 17/02/2014 09:55

crista scrie:deci la voi se gaseste siropul asta :roll: eu sunt tare "demodata" =)) ca nu am auzit niciodata de el .. ma duc sa fac sapaturi pe net.

zilele astea o incerc si eu cu modificari

Crista, iti atasez o poza.
:flower: :love: :flower:
Fişiere ataşate
sirop_de_agave.jpg
sirop_de_agave.jpg (99.32 KiB) Vizualizat de 513 ori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 18/02/2014 06:47

Bia mersi mult .

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/02/2014 10:00

Bia, imi place supica asta mult....am sa o incerc negresit....imi place cum arata in farfurie :roll: :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 19/02/2014 06:33

Bia, eu gasesc siropul de agave doar la DM (de la ALNATURA) - atasez o fotografie desi sigur l-ai vazut la DM.

Merg special la DM (desi nu imi este in drum) pentru cateva produse (printre care siropul de agave) pe care nu le gasesc decat acolo si mi-ar fi mai comod daca le-as cumpara impreuna cu celelalte alimente (cand fac cumparaturile obisnuite). Cel pe care l-ai fotografiat il gasesti la un supermarket ?

Multumesc. :hug: :pup: :flower:
Fişiere ataşate
dscn_8298.jpg
dscn_8298.jpg (98.14 KiB) Vizualizat de 486 ori

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 19/02/2014 07:17

antoniah scrie:Bia, eu gasesc siropul de agave doar la DM (de la ALNATURA) - atasez o fotografie desi sigur l-ai vazut la DM.

Merg special la DM (desi nu imi este in drum) pentru cateva produse (printre care siropul de agave) pe care nu le gasesc decat acolo si mi-ar fi mai comod daca le-as cumpara impreuna cu celelalte alimente (cand fac cumparaturile obisnuite). Cel pe care l-ai fotografiat il gasesti la un supermarket ?

Multumesc. :hug: :pup: :flower:

Buna Antonia.La fel patesc si eu cu DM, nu am nici un magazin aproape de casa si trebuie sa fac un drum special pentru anumite produse pe care le gasesc doar acolo.
Din fericire, au inceput sa apara produse bio si in unele supermaket-uri si asa mai scutesc cate un drum. Siropul din poza este din supermarket.
:flower: :love: :flower:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”