Slabire si mentinere in timpul postului!...

Suferiti de o boala care va determina sa tineti regim? Si totusi nu percepeti asta ca pe o corvoada deoarece cunoasteti nenumarate combinatii ale mancarurilor permise? Faceti si altora viata mai usoara prezentand aceste mancaruri dietetice si de regim.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

MadU
Incepator

Slabire si mentinere in timpul postului!...

Mesajde MadU » 10/11/2006 11:59

Buna... :)
Eu sunt mica p aici si nu stiu cum se face asa k o sa trec direct la subiect...Tin o cura de slabire foarte eficienta...cel putin pentru mine...dar in curand incepe postul si as vrea sa-l tin fara sa ma ingras!Daca este posibil si sa slabesc nu ma supar...! :blushing:
Nu pot sa tin in continuare dieta pe care o tineam deoare include si alimente de frupt asa ca v-as ruga frumos sa-mi spuneti si mie niste cure cu alimente de post sau alimente de post care nu ingrasa prea tare!
Nu sunt grasa dar as vrea sa mai slabesc 4-5kg(am 1.58m si 60-61kg)!

mangofree
Incepator

Mesajde mangofree » 31/05/2016 01:39

Scaderea in greutate e necesra mai ales atunci cand starea de sanatate se agraveaza, Surplusul de kilograme poate duce la probleme de inima, diabet sau alte probleme. Daca nu se reuseste o scadere in greutate prin metode conventionale atunci se poate recurge si la suplimente de slabit.

karmelita
Incepator

Re: Slabire si mentinere in timpul postului!...

Mesajde karmelita » 07/12/2017 10:29

Pentru slabire se pot folosi si ceaiuri de slabit de tipul Hello Slim. Ceaiurile actioneaza rapid si nu dau efecte adverse asta fiind un avantaj foarte mare. Spre deosebire de pastile ele nu iti agreseaza ficatul si se pot bea in loc de cafea.

sorinabad
Incepator

Mesajde sorinabad » 18/12/2017 02:32

In timpul postului e mai usor sa slabesti pentru ca oricum nu au voie dulciuri cu lapte, grasimi d eorigine animala sau alte produse care in mod normal ar duce la acumularea de kilograme in plus.

mangofree
Incepator

Mesajde mangofree » 04/07/2018 02:12

Scaderea in greutate poate ajuta si la conferirea unui organism mai sanatos per ansamblu. Daca esti normoponderal vei avea si un organism sanatos cu siguranta.

Înapoi la “Sanatate - diete si regimuri alimentare”