Slabeste 1 kg in fiecare zi

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

gabriella_papa
Incepator

Slabeste 1 kg in fiecare zi

Mesajde gabriella_papa » 20/11/2006 12:29

• ORA 08:00 – O CAFEA FARA ZAHAR ( SE ACCEPTA ZAHARINA) SAU O GREFA PENTRU CEI CARE NU CONSUMA CAFEA.

• ORA 10:00 – UN IAURT DIETETIC 0,00% GRASIMI ( PRODLACTA)

• ORA 13:00 – CARNE DE PUI, VITA SAU PESTE, FIARTA SAU PE GRATAR, FARA SARE. Se poate manca cu rosii si castraveti dar fara sare. Puteti manca cata carne vreti, nu exista limita.

• ORA 16:00 – UN MAR

• ORA 18:00 – O GREFA

DUPA ORA 18:00 CONSUMATI NUMAI LICHIDE.

SE CONSUMA CAT MAI MULTE LICHIDE( APA SAU CEAI CU LAMAIE DAR FARA ZAHAR – SE ACCEPTA ZAHARINA), DE LA 2 L IN SUS, DAR NU MAI PUTIN DE 2 L PE ZI.

SE SLABESTE 1 KG PE ZI INCEPAND CU ZIUA A DOUA. SE CANTARESTE NUMAI DIMINEATA. IN A TREIA ZI (DIMINEATA)SE VA OBSERVA CA ATI SLABIT 1 KG.

[color=darkred]ACEST REGIM ESTE EXTRAORDINAR; EU L-AM TINUT 2 SAPTAMANI SI AM SLABIT 13 KG. [/color]CHIAR FUNCTIONEAZA.
VA UREZ SUCCES!!

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 20/11/2006 03:53

:o cred ca nu e deloc sanatos sa slabesti un kg pe zi :(
nu mai discut de 13 kg ..in mai putin de o luna.
sune-mi, esti ok dupa o slabire asa drastica? n-au aparut alte probleme de genul 'anemie'??

gabriella_papa
Incepator

buna

Mesajde gabriella_papa » 21/11/2006 08:38

Nu au aparut deloc probleme si avantajul este ca nu te ingrasi la loc dupa ce termini acest regim. Eu l-am inceput la cateva luni dupa ce am nascut ( in timpul sarcinii am luat 40 kg iar dupa ce am nascut am ramas cu 78). Trebuia sa fac ceva, nu puteam ramane asa, nu? Am discutat atunci cu matusa mea care stiam ca a slabit foarte mult dar nu stiam cum;ea are probleme cu glanda si de cand o stiu eu este obeza (140 kg); a fost internata in spital pentru analize care sa-i descopere un regim compatibil cu glanda (sa nu-i creeze probleme si sa si poata slabi) si un doctor renumit i-a recomandat acest regim (dupa foarte multe analize).
Acest regim este extraordinar, chiar se slabeste daca il tii cu strictete si nu pui nici un kg la loc dupa ce il termini. Asa cum am spus, eu l-am tinut si stiu ce spun - il recomand cu toata increderea.

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 21/11/2006 09:12

eu nu cred ca daca faci acest regim nu mai pui deloc pe tine ...dupa,sa fie clar-daca maninci mai mult decat este necear te ingrasi!in schimb daca te mentii in nr. de calorii necesare pt. o zi atunci e posibil ca nu te mai ingrasi!
Fiti atenti cum va exprimati cand se vb. de diete si regimuri alimentare pt. ca multe persoane dupa 2 satamani de regim sant innebunite de foame iar daca le mai si spui ca pot sa mance ca nu se mai ingrasa ,ele o vor face ...cu rezultate dezastruoase pt sanatatea lor.
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 21/11/2006 09:17

Eu iti doresc multa sanatate .. dar nu este deloc un regim indicat pentru toata lumea... lipsesc carbohidratii care iti dau energia necesara ... apoi ar trebui sa faci un examen / ceva analize medicale inainte.. nu toata lumea poate minca atitea proteine zilnic... Doamne fereste sa ai o insuficienta renala de care inca nu ai aflat si dupa un regim atit de bogat in proteine ajungi la spital cu prima ambulanta ... Apoi lipseesc grasimile .. uleiul maxim 1 lingura pe zi e obligatoriu.. si nu in ultimul rind legumele care sunt slab reprezentate in acest regim prin rosia sau castravetele de la prinz...

Asa ca aviz amatoarelor ... mai bine o masa diversificata dar in cantitati mici decit un regim fulger - daca nu esti sanatos 100% sau sub directa supraveghere a unui medic ( asa cum era persoana care a urmat acest regim... ) riscul este enorm!!

gabriella_papa
Incepator

sper ca acesta sa fie ok pentru voi

Mesajde gabriella_papa » 21/11/2006 09:24

Observ ca acest regim nu a fost pe placul tuturor, asa ca mai un regim diversificat care sper sa va fie util( a fost tinut de mai multe persoane si toate l-au laudat - eu una nu l-am incercat ):

• LUNI – LEGUME, SALATE CU PUTIN ULEI DE MASLINE SI ACRITE CU LAMAIE

• MARTI – IAURT DEGRESAT (0% GRASIMI), BRANZA DIETETICA

• MIERCURI – PIEPT DE PUI, VITA SLABA – FIARTA SAU LA GRATAR

• JOI – FRUCTE – FARA BANANE SI STRUGURI

• VINERI – PESTE FIERT SAU PE GRATAR

• SAMBATA – REPETATI UNA DIN ZILE, DAR NU CEA DE VINERI

• DUMINICA – REPETATI UNA DIN ZILE, DAR NU CEA DE SAMBATA

SE MANANCA PE SATURATE PANA LA ORA 18:00.

SE BEA APA PLATA CEL PUTIN 2,5 LITRI ZILNIC.

SE SLABESTE CAM 1 KG LA 2 ZILE.

SUCCES!

RoxanaL
Incepator

Mesajde RoxanaL » 31/01/2007 03:33

Draga Gabriela vreau sa iti spun ca tin dieta ta de o saptamana si 2 zile dar pentru mine nu e asa cum spui tu.
Vreau sa iti spun ca in prima saptamana am dat 4 kg jos nu mai mult si ...cred ca nu pentru toata lumea merge la fel.
Tu cum ai reusit sa slabesti atata?
Ai baut vreun ceai sau ai mai facut si altceva?

soothe
Bucatar in devenire

Mesajde soothe » 31/01/2007 04:35

RoxanaL scrie:Draga Gabriela vreau sa iti spun ca tin dieta ta de o saptamana si 2 zile dar pentru mine nu e asa cum spui tu.
Vreau sa iti spun ca in prima saptamana am dat 4 kg jos nu mai mult si ...cred ca nu pentru toata lumea merge la fel.
Tu cum ai reusit sa slabesti atata?
Ai baut vreun ceai sau ai mai facut si altceva?

eu cunosc pe cinewva care slabeste 1 kg pe saptamana doar ca nu mananca deloc seara dupa 7

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 05/02/2007 10:52

Si eu cunosc....persoana respectiva sunt eu... :)Si imi este tare greu pt ca mie imi este foame numai seara..offf :(
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

Micutzu
Incepator

buna seara tutror

Mesajde Micutzu » 09/02/2007 08:14

buna seara am si eu un mesaj disperat de facut sunt un adolescent am 18 ani 1.87 su 120 130 de kilograme vreau sa slabesc cat mai mult si cat mai repede altfel am toate sansele sa imi pierd iubita somebody helppp mee :cry:

Înapoi la “Cure de slabire”