Slabeste 1 kg in fiecare zi

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

madamcoco
Incepator

Mesajde madamcoco » 02/09/2011 02:10

Pentru cei care vor sa slabeasca rapid si fara efort, tin sa va anunt ca nu exista asa ceva.
Eu am 72 kg si 170 cm inaltime.
Medicul meu spune ca sunt in limitele normalului si ca aceste kg sunt bine distribuite datorita faptului ca am o tinuta atletica.
Cu toate astea , am tinut o 'dieta' ca sa-i zic asa, e mai mult o cura de dezintoxicare, care va spun ca da rezultate pe termen scurt, insa e foarte greu de invins foamea.
Pentru cine se incumeta are aici dieta:
timp de 7-10 zile se consuma numai apa, si un sirop format din:2 linguri de sirop de artar cu zeama de la o jumatate de lamaie si putina boia iute(doar putina), dizolvate intr-un pahar maaareee de apa. Se vor bea astfel 8-10 phare pe durata zilei. Daca intervine foamea , se mai poate bea in plus. Se consuma cam un pahar la 2 ore.
Atentie neaparat intrerupta dupa 10 zile caci daca nu veti avea ameteli, sau chiar puteti ajunge la spital, caci siropul de artar nu are in compozitie toate elementele hranitoare necesare unei persoane in alimentatie.
Aceasta cura se poate tine si in alt fel:
se va bea acest amestec de sirop de artar dimineata pe stomacul gol, dupa masa de pranz si seara dupa cina sau chiar la culcare.
In cazul acesta se poate mentine dieta timp de 30 de zile, nu mai mult.
Nu se va slabi atat de mult, ca in prima dieta, dar se va face o dezintoxicare a organismului si va veti simti excelent. Pe durata acestei diete se va manca paine neagra sau integrala doar la micul dejun si se va incerca a se tine o alimentatie sanatoasa, cu mai multa carne de peste, pui, vita(nu porc) fiarta sau gratar, fara prajeli, cu multe legume si zarzavaturi, fructe de sezon proaspete, si multe lichide(fara sucuri carbogazoase sau indulcite din comert).
Va puteti permite luxul de a manca o data pe saptamana un desert preparat in casa de preferat cu zahar brun(atentie, a nu se abuza).
Atentie la indulcitorii chimici gen zaharina. Sunt daunatori organismului.
Tin sa precizez ca siropul de artar se gaseste la plafar. Costa cam mult, pentru ca este importat. La noi nu exista.
coco

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 09/09/2011 01:44

Madamcoco, regimul pe care il propui tu e o alta forma de infometare, urmarea lui este o cale aproape sigura spre gastrita sau alte afectiuni (mai ales de la boiaua luată fără a mânca). Eu prefer să rămân la dieta personalizată și pastilele slim&fit. Bafta tuturor!

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 21/09/2011 03:01

Infometarea nu este o solutie, organismul nostru are nevoie de legume si fructe pentru a putea avea energia necesara zilnic. Eu consum fructe si legume, fie naturale fie in compoturi, si iau tot pastile slim&fit. Am slabit cat se poate de mult si, cel mai important, ma simt foarte bine.

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 28/09/2011 01:08

Slim&fit intr-adevar imi sunt si mie de folos. Sper ca toate femeile sa uite de solutia infometarii care, de fapt nu e o solutie, ci un compromis cu efecte rele asupra intregului organism..

teiubescmarius
Incepator

Re: Slabeste 1 kg in fiecare zi

Mesajde teiubescmarius » 26/11/2011 06:21

dragii mei cel mai binbe e sa mergeti la nutristinist el stie ce trebuie sa faceti...aveam o colega de clasa care pe timpul vacantei de vara(3 luni)a slabit aprox 20 kg cu ajutorul nutritionistului....si dupa dieta a mancat normal si nu a mai pus napoi....asta e sfatul potrivit...nutritionistul stie ce e necesar pentru corpul fiecaruia

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 14/12/2011 11:25

Asa este, cel mai bun mod de a slabi fara sa ne afectam sanatatea este sa mergem la nutritionit si sa ne facem analizele. Si eu am mers la nutritionist, mi-a recomandat o dieta personalizata si pastilele slim&fit care sunt 100% naturale.:)

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 24/12/2011 08:55

Si mie tot slim&fit mi-a recomandat nutritionistul, dar de azi am zis ca iau o pauza de o saptamana de la pastile si dieta si dupa le reiau.:) Sarbatori fericite!

cristi00005
Incepator

Mesajde cristi00005 » 28/12/2011 11:25

cred ca problemele incep sa apara din cauza faptului ca mancam seara,de exemplu eu am zile in care nu mananc pana la 2-3 si dupa aceea ma apuca o foame de nu ma mai pot opri :?

mirelaoscarsson
Incepator

Mesajde mirelaoscarsson » 03/01/2012 08:07

eu cunosc pe cinewva care slabeste 1 kg pe saptamana doar ca nu mananca deloc seara dupa 7[/quote]

da, intr-adevar, daca nu mananc seara se vede imediat pe cantar a doua zi. :roll:

marcenutu
Incepator
Localitate: COSBUC,BISTRITA-NASAUD dar momentan locuiesc in Spania

Mesajde marcenutu » 04/01/2012 01:14

salut eu am tinut acest regim 1 luna si am slabit 5 kilograme,dar am inlocuit micul dejun cu o cana de lapte,iar la ora 10 am mai adaugat inca un iaurt,iar seara la ora 18 am facut suc dintr-o grefa si l-am baut.se slabeste uniform eu am dat jos exact grasimea in plus si slabesti uniform.
:hug: :hug: :D :D :peace: :peace:
marcenutu

Înapoi la “Cure de slabire”