Slabeste 1 kg in fiecare zi

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

unqzz
Bucatar in devenire

Mesajde unqzz » 01/07/2011 09:43

sigur ca stii, altfel nu ai mai vorbi nu?....dar daca treaba e asa de simpla cum iti explici ca in ciuda respectarii sfaturilor nutritionistului multi tot nu reusesc mare lucru?...ar fi simplu, mergi la nutritionist , iti spune ce dieta sa ai, o respecti si pufff...nu mai esti obez.....nu ti se pare ceva ciudat?...
Happy cooking!
(gateala placuta!)

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 01/07/2011 09:56

Trust me,daca am respecta dieta am slabi , chestia e ca NU o respectam cat e nevoie,aici ma includ si pe mine, sunt buna la teorie mai rau stau cu practica.... :badday:

unqzz
Bucatar in devenire

Mesajde unqzz » 01/07/2011 10:02

no for the comment....
Happy cooking!

(gateala placuta!)

dianadia
Incepator

!

Mesajde dianadia » 20/07/2011 01:57

buna buna:) am inceput si eu dieta si pot sa spun ca am trecut cu bine peste cele doua zile:p vreau sa o tin doar o saptamna in care sper sa slabesc 3-4 kg(atat am nevoie) eu am inlocuit iaurtul de la 10 cu marul:) Ma simt bine,nu mi-e rau nu nimic. dieta asta nu e foarte stricta,cred ca exagerati. Bineinteles ca la teorie toti suntem buni,gen "trebuie sa mancam sanatos",ok,nu zice nimeni nimic,sunt perfect de acord,dar cand vrem sa slabim nu prea avem rabdare,mai ales daca este vorba de mai putine kg:) sunt foarte putini aceia care au un stil de viata sanatos(in adevaratul sens al cuvantului) nu toti ca de, ne place papica:)) Nu cred ca e bine sa tii dieta asta pe un termen indelungat,cel mult 2 saptamani,fiindca avem nevoie si de alte alimente! am sa va scriu si luni,sa va pun cum a mers:) eu zic sa incercati :clipocit: In concluzie,nu mai dramatizati cu dieta asta,nu va simtiti bine, o intrerupeti:) stim cu totii sa sunt diete si mai "dure":)) bye :clipocit:

cristinaaaa
Incepator

.

Mesajde cristinaaaa » 29/07/2011 12:57

Buna.
Am inceput sa tin si eu aceasta dieta acum 5 zile...nu mi`a fost foame niciodata incat sa nu mai rezist pana la masa urmatoare,asa ca totul era ok.dar dupa primele 2 zile am inceput sa ma simt tot mai slabita si sa ametesc .cu fiecare zi era tot mai rau,daca stateam 1 ora in picioare ma simteam foarte obosita si trebuia sa ma asez astfel cadeam[zilele 3,4] ,dar nu am renuntat la dieta...si astfel am ajuns in a5-a zi ,azi dimineata ,cand m`am ridicat din pat sa pic jos..asa ca am renuntat...intr-adevar dieta da rezultate,in astea 5 zile am reusit sa slabesc 3.5 kg si se vede,dar nu stiu cat o sa raman asa:|....felicitari celor care au reusit sa o tina mult timp si se simt bine..dar nu cred ca oricine poate rezista.... :)

dariamih
Incepator

Re: .

Mesajde dariamih » 30/08/2011 06:31

cristinaaaa scrie:Buna.
Am inceput sa tin si eu aceasta dieta acum 5 zile...nu mi`a fost foame niciodata incat sa nu mai rezist pana la masa urmatoare,asa ca totul era ok.dar dupa primele 2 zile am inceput sa ma simt tot mai slabita si sa ametesc .cu fiecare zi era tot mai rau,daca stateam 1 ora in picioare ma simteam foarte obosita si trebuia sa ma asez astfel cadeam[zilele 3,4] ,dar nu am renuntat la dieta...si astfel am ajuns in a5-a zi ,azi dimineata ,cand m`am ridicat din pat sa pic jos..asa ca am renuntat...intr-adevar dieta da rezultate,in astea 5 zile am reusit sa slabesc 3.5 kg si se vede,dar nu stiu cat o sa raman asa:|....felicitari celor care au reusit sa o tina mult timp si se simt bine..dar nu cred ca oricine poate rezista.... :)

Cristina cred ca ar fi bine sa-ti faci un set de analize sa vezi cum stai cu magneziul. De obicei, un organism care are carente de magneziu reactioneaza cum s-a intamplat la tine atunci cand apar schimbari mari in alimentatie.

Eu nu am incercat dieta despre care vorbiti, dar urmez, in schimb, o dieta personalizata data de medicul nutritionist si iau pastile slim&fit. Sunt foarte multumita de cat am slabit, dar si pentru ca m-am simtit foarte bine toata aceasta perioada de administrare.

Recent am gasit pe youtube o filmare cu povestea unei femei care a acceptat provocarea de a povesti experienta sa cu pastile de slabit

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 30/08/2011 10:56

daria mih,
sigur nu este voie sa atasezi aici la RC reclama la acele produse, imi pare rau dar asa este regulamentul !
Vad ce prostii mai scriu fetele pe aici, ca 1 kil slabesc intr-o zi, asta este parearea lor :D
Am vazut si ore exacte cu 1 mar la ora 7 la ora 10 cafea , la ora 14nu stiu ce spanac, la ora 19 nimic....dar nimeni nu scrie nici macar o data, din pacate, printre aceste ,,retete" stricte de alimentatie(mega aiurea) ora de SPORT !
eu as recomanda sa va hraniti cat puteti de sanatos, sa mancati ce doriti(nu cat doriti) in limita bunului simtz dar as mentiona neaparat 1 ora de sport la 2 zile !
Sportul ajuta incredibil de tare la slabit !va tonifica ! va face cele mai fericite femei :D :D :D :D
eu fac sport cat de des pot pt ca ma simt extra-mega bine dupa o ora de miscare ! nu se compara cu nimik !este o eliberare incredibila de stres cotidian,este o acumulare de energie pozitiva, chiar daca arat ca naiba in ziua aceea( sau mai tot timpul .... aici nu vrea sa intre un emoticon care rade de se prapadeste )
dupa o ora de sport ma simt cea mai frumoasa si cea mai fericita femeie din lume, revin acasa de-a dreptul plina de energie, chiar cu senzatia ca sunt odihnita !cine face sport ma intelege
Nu mai tineti regimuri aiurea, miscati-va doar, este foarte simplu ! :wink:
este sanatos !
Multa bafta , multa sanatate tuturor ce urmeaza un regim foarte strict !
:flower:

marcenutu
Incepator
Localitate: COSBUC,BISTRITA-NASAUD dar momentan locuiesc in Spania

Re: Slabeste 1 kg in fiecare zi

Mesajde marcenutu » 01/09/2011 05:44

SE ACCEPTA ZAHARINA), DE LA 2 L IN SUS, DAR NU MAI PUTIN DE 2 L PE ZI.

SE SLABESTE 1 KG PE ZI INCEPAND CU ZIUA A DOUA. SE CANTARESTE NUMAI DIMINEATA. IN A TREIA ZI (DIMINEATA)SE VA OBSERVA CA ATI SLABIT 1 KG.

[color=darkred]ACEST REGIM ESTE EXTRAORDINAR; EU L-AM TINUT 2 SAPTAMANI SI AM SLABIT 13 KG. [/color]CHIAR FUNCTIONEAZA.
VA UREZ SUCCES!![/quote]
Ultima oară modificat 04/01/2012 01:08 de către marcenutu, modificat 1 dată în total.

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 01/09/2011 11:38

thea scrie:daria mih,
sigur nu este voie sa atasezi aici la RC reclama la acele produse, imi pare rau dar asa este regulamentul !
Vad ce prostii mai scriu fetele pe aici, ca 1 kil slabesc intr-o zi, asta este parearea lor :D
Am vazut si ore exacte cu 1 mar la ora 7 la ora 10 cafea , la ora 14nu stiu ce spanac, la ora 19 nimic....dar nimeni nu scrie nici macar o data, din pacate, printre aceste ,,retete" stricte de alimentatie(mega aiurea) ora de SPORT !
eu as recomanda sa va hraniti cat puteti de sanatos, sa mancati ce doriti(nu cat doriti) in limita bunului simtz dar as mentiona neaparat 1 ora de sport la 2 zile !
Sportul ajuta incredibil de tare la slabit !va tonifica ! va face cele mai fericite femei :D :D :D :D
eu fac sport cat de des pot pt ca ma simt extra-mega bine dupa o ora de miscare ! nu se compara cu nimik !este o eliberare incredibila de stres cotidian,este o acumulare de energie pozitiva, chiar daca arat ca naiba in ziua aceea( sau mai tot timpul .... aici nu vrea sa intre un emoticon care rade de se prapadeste )
dupa o ora de sport ma simt cea mai frumoasa si cea mai fericita femeie din lume, revin acasa de-a dreptul plina de energie, chiar cu senzatia ca sunt odihnita !cine face sport ma intelege
Nu mai tineti regimuri aiurea, miscati-va doar, este foarte simplu ! :wink:
este sanatos !
Multa bafta , multa sanatate tuturor ce urmeaza un regim foarte strict !
:flower:

Seara buna,

Scuze de reclama gratuita pe care am livrat-o involuntar. Ai mare dreptate referitor la imprietenirea cu sportul cat putem de mult. Si eu tot citesc despre diete minune prin reviste, pe forumuri etc.,, diete ce propun programe de slabit pe zile, in curand poate o sa apara si pe ore.:D Sa nu mai zic de pastilele de slabit care promit efecte revolutionare. De aceea, am vrut sa subliniez faptul că cel mai bine este să mergem la nutritionist pentru a urma o dieta personalizata, dar nu stricta si pastile de slabit recomandate de nutritionist daca este cazul. :)

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 01/09/2011 11:51

Daria Mih, si eu ma numar printre persoanele foarte multumite de pastilele de slabit slim&fit. Bineinteles, sportul mi-e foarte apropiat, deși uneori munca de birou nu-mi lasă atât timp cât aș vrea pentru sport. Important este sa nu mai credem in povesti frumoase ci sa facem sport, sa mancam echilibrat si vom slabi!

Înapoi la “Cure de slabire”