Slabeste 1 kg in fiecare zi

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

cartederetete.ro
Bucatar

Mesajde cartederetete.ro » 09/05/2011 09:10

Eu nu sunt de acord cu o dieta de acest fel...sunt mult prea multe kg.
Am inceput acum o saptamana o dieta,nu consum zahar de loc si nu mananc dupa 8 seara. Am dat jos un kg si asta ma multumeste,mi-a schimbat stilul de viata. Beau 2 litri de apa,alcool de loc,salata de varza la discretie.
Cand slabim 4 kg pe luna,e usor sa ne mentinem,dar la 1 kg pe zi cred ca numai la mancare as visa.
http://cartederetete.ro

corina46
Incepator

Re: sall too all

Mesajde corina46 » 10/05/2011 08:49

Micutzu scrie:pai bacul il dau anu asta iar de lipit nasuc p monitor nu prea e vorba pt ca sunt o persoana activa p langa liceu imi ajut familia in afaceri avand permis de conducere alerg de colo colo si nu prea am timp de mine numai ca uitati cum am facut saptamana asta a fost critica pt mine cei drept mam infometat mancam un baton redis dimineata si beam apa si ceai in restul zilei pana mi sa facut rau la volan dupa care am inceput sa consum si jumatate de piept pui fiert pe zi si mia fost sa zicem mai bine ...cat despre probleme cu glanda stiu ca nu as avea am facut odata analize in acest scop ideea e alta am fost rugbyst din clasa a 4a pana intra a 9a cand am fost accidentat si atunci mi sa spus stai p bara pana atunci aratam bine muschii chestii trestii dar dupa ce mam lasat sau lasat si muschii p mine am inceput sa si pun pe mine iar iubita vad ca inca ma intelege orcum va multumesc pt sustinere chiar am nevoie de galerie :lol:

Buna Micutzu,

in primul rind iti doresc mult succes la Bac,iar in al doilea rind,daca imi permiti sa-ti dau un sfat,apucate de sport,egal ce ,dar cel putin o ora pe zi,sa sti ca slabitul este foarte greu,dar trebuie sa ai rabdare,infometatul nu este o solutie,pentru ca stomacul macina in gol,iar cind apuci sa maninci ,stomacul isi face provizi ptr. a doua zi,eu am incercat o singura data si era sa ajung la operatie de stomac si fiere,a fost groaznic prin ce am trecut,dar dupa parerea mea cea mai buna dieta este sa maninci 5 mese pe zi,(SAU PUTIN SI DES ),si foarte multa apa,peste2 litri pe zi ,sucuri mai putine ptr.ca au zahar,dar poti naturale,.Iar in problema cu prietena ta,eu zic ca daca te iubeste cu adevarat,te accepta asa cum esti,sa nu disperi,.(pe pamint este plin de fete)A FOST O GLUMA MICA: :vis: :D .fi tare si multa bafta.

madalinaelena
Incepator

Mesajde madalinaelena » 04/06/2011 10:44

eu slabesc 2-3kg pe spatamana cu 3 mese pe zi si alerg in fiecare dimineata! de ex: mananc dimineata la 09.00 cereale cu lapte dupa care ies in parc si alerg 30-40 de min, pe la 12.00 mananc o supa de legume fara paine si o rosie cu o bucatica de branza fara paine, pe la ora 15.00 mananc 2 fructe sau un iaurt dietetic iar ultima masa este la 17.00 cel tarziu 18.00 cu o salata de somon sau cu pui fiert cu ulei de masline, rosi, castravete salata de andive ceapa. ardei si acrita cu lamaie fara sare fara piper.. sau mananc fructe inloc de salata.
Este foarte important sa faci miscare cand ti si o cura de slabire!!!

alecxandra
Incepator

Mesajde alecxandra » 30/06/2011 07:37

Buna ma numesc ALEXANDRA am 68 de kg si vreau sa ajung pana la 55 imi doresc fuarte mult asta pt ca am ajuns sa nu ma mai suport pe mine cand ma privesc in oglinda plang de fiecare data stiu ca nu este sanatuasa aceasta cura dar mai bn sa ma risc decat sa sufar atat acum am sa revin cu raspunsul dupa 13 zile sper sa reusesc sa slabesc :vis: :vis: :vis: :(

alecxandra
Incepator

Mesajde alecxandra » 30/06/2011 07:39

cara scrie::o cred ca nu e deloc sanatos sa slabesti un kg pe zi :(
nu mai discut de 13 kg ..in mai putin de o luna.
sune-mi, esti ok dupa o slabire asa drastica? n-au aparut alte probleme de genul 'anemie'??

unqzz
Bucatar in devenire

Mesajde unqzz » 01/07/2011 04:29

....iti spun cum slabesc eu cind vad ca iau proportii....simplu...nu mai maninc....decit salata, ideal e de varza, salata de varza insa merge si cu d-astea de sezon....ritmul in care slabesc este de cam 5 kg in 3 luni, dar nu ma iau la intrecere cu mine, niciodata nu mi-am propus sa slabesc mai mult pentru ca doar atit am in plus(atunci cind ajung iar la greutatea care nu ma satisface...75 kg in loc de 70)....in prima luna te sui pe pereti, ai minca si piatra , apoi te obisnuiesti si e totul ok, nu bei bauturi acidulate si nu maninci piine.....doar....salata....
Happy cooking!
(gateala placuta!)

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 01/07/2011 08:50

Alecxandra! orice om,mai ales un adolescent,are nevoie de o dieta echilibrata, daca dai o cautare pe google o sa gasesti mii de articole si recomandari ale medicilor! Sfatul meu este sa consulti un nutritionist, daca faci cure de capul tau vei regreta peste 10-15 ani. Iti spun din proprie experienta. Decat sa te infometezi mai bine fa sport in fiecare zi! :)

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 01/07/2011 08:58

elena.elena scrie:Alecxandra! orice om,mai ales un adolescent,are nevoie de o dieta echilibrata, daca dai o cautare pe google o sa gasesti mii de articole si recomandari ale medicilor! Sfatul meu este sa consulti un nutritionist, daca faci cure de capul tau vei regreta peste 10-15 ani. Iti spun din proprie experienta. Decat sa te infometezi mai bine fa sport in fiecare zi! :)

de acord 100%
gandeste-te la sanatatea ta
un nutritionist e cea mai buna solutie
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături
Imagine

unqzz
Bucatar in devenire

Mesajde unqzz » 01/07/2011 09:04

eu n-as fi asa convins, orice organism este unic, iar ceea ce iti spune nutritionistul se poate sa fie aplicabil la tine in tr-o oarecare masura...nu inseamna ca daca urmezi sfaturile nutritionistului ai rezolvat problema....in nici un caz, el doar iti spune ce vrei sa auzi insa cu alte cuvinte...oricum stii si tu ca nu trebuie sa maninci grasimi, ca trebuie sa te abtii de la una si alta...asta o poti afla foarte usor dind un search pe google...ideea este ca tu esti cel mai bun nutritionist al tau, asta daca iti cunosti corpul....cum spuneam, eu am ajuns la performanta asta, am gasit metoda si o aplic...si culmea, nu am fost la nutritionist ci doar m-am observat in timp....
Happy cooking!

(gateala placuta!)

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 01/07/2011 09:37

unqzz scrie:eu n-as fi asa convins, orice organism este unic, iar ceea ce iti spune nutritionistul se poate sa fie aplicabil la tine in tr-o oarecare masura...nu inseamna ca daca urmezi sfaturile nutritionistului ai rezolvat problema....in nici un caz, el doar iti spune ce vrei sa auzi insa cu alte cuvinte...oricum stii si tu ca nu trebuie sa maninci grasimi, ca trebuie sa te abtii de la una si alta...asta o poti afla foarte usor dind un search pe google...ideea este ca tu esti cel mai bun nutritionist al tau, asta daca iti cunosti corpul....cum spuneam, eu am ajuns la performanta asta, am gasit metoda si o aplic...si culmea, nu am fost la nutritionist ci doar m-am observat in timp....
Nu pot fi de acord cu tine, in primul rand femeile slabesc altfel decat barbatii, iar nutritionistii cu asta se ocupa, cu indentificarea dietei potrivite pentru fiecare persoana! Eu stiu ce vorbesc domnule ! :D

Înapoi la “Cure de slabire”