Slabeste 1 kg in fiecare zi

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

butterfly_dodo
Incepator

saluty

Mesajde butterfly_dodo » 02/04/2008 11:31

uff fetele...eu am imediat 21 de ani...am fost destul de slabuta pana prin clasa a 7-a.nici de atunci nu am fost sa zicem grasutza...doar forme mai rotunjoare:P...dar m-am descurcat binisor cu greutatea pana anul trecut cand am intrat la facultate...in primele 2 sapt m-am ingrasat (stat prea mult in camin) si dupa aceea in noiembrie eram de-a dreptul silueta (am descoperit cluburile):D.dar anul acesta am inceput sa pun pe mine incet dar sigur.in 2 luni am ajuns la uimitoarea greutate de 67 kg!!!!la doar 1.67.am luat atitudine si uite asa am ajuns la un nr impresionant de abdomene si exercitzii zilnice(pe care le fac oricata lipsa de chef am sau oboseala) de unde atata ambitzie pe capul meu nu stiu:))...dar important este ca se observa deja dupa 1 luna.tot incet dar sigur.am adoptat si un stil de viatza mai sanatos(consum legume si fructe-cu toate ca inainte nici nu stiam cu arata =)) ).in rest va urez si voua succes si multa ambitzie.eu am ajuns la 60 de kg!!! si inca lucrez:Ppupici la toate
A little butterfly

bebytza
Incepator

Mesajde bebytza » 25/08/2010 03:00

Buna tuturor;;)
Gabriella_papa,am inceput si eu aceasta dieta de 3 zile si nu mi se pare ca am slabit :( o fi din cauza k am mai mancat cate o inghetzata?:">Ajuta-ma pls:(

dariamih
Incepator

1 kg/zi

Mesajde dariamih » 19/09/2010 04:57

Hello. Eu sunt noua pe reteteculinare.ro si mi-a atras atentia topicul forumului. Si eu mi-as dori sa slabesc atat de repede, dar parca 1 kg/zi e totusi ciudat de repede. Si referitor la raspunsul lui bebytza: daca ai inceput dieta de 3 zile si deja ai mancat "cate" o inghetata, nici n-o sa faci mare scofala. Inainte de toate, a-ti mentine silueta inseamna un exercitiu de vointa. Oricum, multa bafta!

cartofi_dulci
Incepator

Re: Slabeste 1 kg in fiecare zi

Mesajde cartofi_dulci » 10/01/2011 12:34

am inceput sa tin primul regim de 4 zile si deja am slabit 2 kg...sunt foarte multumita =D>

ada0707
Incepator

Nedumerire..

Mesajde ada0707 » 10/03/2011 02:47

Se poate folosi pe timpul postului altceva in afara de carne..? A inceput postul pastelui, vreau sa tin aceasta cura, si nu mananc carne..:-s

vuvita
Incepator

nu mi se pare o reteta de slabit tocmai ok.

Mesajde vuvita » 23/03/2011 03:13

E :paguba: foarte riscanta aceasta reteta de slabit. normal ar trebui sa se slabeasca 4 kilograme pe saptamana. dar nicidecum cate un kil la zi. :rusine: . mult prea mult.. risti sa te imbolnavesti mai tare,. aveti grija ce diete tineti. va pup. sanatate.

vuvita
Incepator

Re: Slabeste 1 kg in fiecare zi

Mesajde vuvita » 23/03/2011 03:15

cartofi_dulci scrie:am inceput sa tin primul regim de 4 zile si deja am slabit 2 kg...sunt foarte multumita =D>
bravo, dar ai grija cu sanatatea si mai ales sa nu pui dublu la loc dupa ce vei stopa sa continui cu aceasta dieta. pupici. =D>

a_fairy
Incepator

Mesajde a_fairy » 29/03/2011 12:28

1 kg pe zi??? adica omoara-te putin cate putin :))

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 29/03/2011 02:37

si eu am renuntat la paine, dulciuri si sucuri. ca dulce mananc doar iaurt cu fructe.dimieanata cereale (nu choco balls sau mai stiu eu ce) cu lapte sau iaurt si o lingura de miere si cafea fara zahar sau lapte.la pranz iautr cu/si fructe..daca mi se face foame peste zi mai bag catea-o praji cu orez (nu e dulce, e orez expandat usor sarat cu sare de mare. se cheama rice cake-sub forma de disc), seara un bol de ciorba/supa ce am in casa sau altceva, dar fara paine,incerc sa ma tin de salata seara.si apa 2 litri pe zi. am o sticla de 500 ml-sport si o umplu de la dozator din birou de doua ori pana la pranz si de doua ori dupa si se fac 2 litri.
daca slabesc 1 kg/zi cu dieta de mai sus,inseamna ca in 85 de zile ma dizolv? :shock: =)) glumesc, glumesc, nu sariti in capul meu :flower:

Înapoi la “Cure de slabire”