Slabeste 1 kg in fiecare zi

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

cara
antitalent culinar

Re: buna seara tutror

Mesajde cara » 10/02/2007 09:59

Micutzu scrie: am toate sansele sa imi pierd iubita somebody helppp mee :cry:

daca o pierzi din cauza asta, atunci e cel mai bun lucru care ti se poate intampla!
persoana iubita trebuie sa te iubeasca asa cum esti si sa fie alaturi de tine in incercarea de a slabi :!:

daca nu ai probleme medicale(probleme cu glanda sau altceva care sa justifice kg in plus) atunci trebuie sa faci sport/multa miscare (asta e sfatul meu prietenesc). nu slabesti daca stai n-spe ore in fata pc'ului cu nasucul lipit de monitor :wink:

ps: las' ca slabesti mai mult la anu' (numai gandindu-te la bac :P )

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 15/02/2007 09:04

de aceeasi parere sunt si eu Cara....Micutzu daca te iubeste cu adevarat te accepta si cu bune si cu rele.Fa-i sport , nu manca dupa 18.00 si bea apa cat mai multa.Bafta multa :) Sa ne ti la curent :wink:
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

Micutzu
Incepator

sall too all

Mesajde Micutzu » 15/02/2007 08:28

pai bacul il dau anu asta iar de lipit nasuc p monitor nu prea e vorba pt ca sunt o persoana activa p langa liceu imi ajut familia in afaceri avand permis de conducere alerg de colo colo si nu prea am timp de mine numai ca uitati cum am facut saptamana asta a fost critica pt mine cei drept mam infometat mancam un baton redis dimineata si beam apa si ceai in restul zilei pana mi sa facut rau la volan dupa care am inceput sa consum si jumatate de piept pui fiert pe zi si mia fost sa zicem mai bine ...cat despre probleme cu glanda stiu ca nu as avea am facut odata analize in acest scop ideea e alta am fost rugbyst din clasa a 4a pana intra a 9a cand am fost accidentat si atunci mi sa spus stai p bara pana atunci aratam bine muschii chestii trestii dar dupa ce mam lasat sau lasat si muschii p mine am inceput sa si pun pe mine iar iubita vad ca inca ma intelege orcum va multumesc pt sustinere chiar am nevoie de galerie :lol:

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 17/02/2007 10:19

Dar micutzule tu alergi de colo colo cu masina...nu pe picioare ..asa ca mai fa si tu miscare din cand in cand :)
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

b_deya2005
Incepator

Re: sper ca acesta sa fie ok pentru voi

Mesajde b_deya2005 » 12/01/2008 09:57

gabriella_papa scrie:Observ ca acest regim nu a fost pe placul tuturor, asa ca mai un regim diversificat care sper sa va fie util( a fost tinut de mai multe persoane si toate l-au laudat - eu una nu l-am incercat ):

• LUNI – LEGUME, SALATE CU PUTIN ULEI DE MASLINE SI ACRITE CU LAMAIE

• MARTI – IAURT DEGRESAT (0% GRASIMI), BRANZA DIETETICA

• MIERCURI – PIEPT DE PUI, VITA SLABA – FIARTA SAU LA GRATAR

• JOI – FRUCTE – FARA BANANE SI STRUGURI

• VINERI – PESTE FIERT SAU PE GRATAR

• SAMBATA – REPETATI UNA DIN ZILE, DAR NU CEA DE VINERI

• DUMINICA – REPETATI UNA DIN ZILE, DAR NU CEA DE SAMBATA

SE MANANCA PE SATURATE PANA LA ORA 18:00.

SE BEA APA PLATA CEL PUTIN 2,5 LITRI ZILNIC.

SE SLABESTE CAM 1 KG LA 2 ZILE.

SUCCES!

:master: Multumesc Gabriela. Am inceput acest regim in urma cu 9 saptamani....in primele 6 am reusit sa dau jos 13 kg, apoi am facut o pauza de doua saptamani (pauza in care nu am mai mancat dupa 6, nu am exageran nici cu dulciurile nici cu mancarea nesanatoasa) si am mai slabit 1,5 kg... :D ...sunt foarte fericita....tin in continuare regimul si dau jos 1 kg la 2 zile. In paralel fac aerobic de 2 ori pe saptanana si din aceasta sapt am inceput sa merg la vacuum. Este primul regim dintr-o serie lunga care da asa rezultate..dar este adevarat ca rezultatele depind de mtabolismul fiecaruia....dar si de motivatie. .....In primul rand trebuie sa iti gasesti motivatia sa poti sa incepi o astfel de cura....Succes tuturor oricum!
b_deya2005

elena.elena
Bucatar Sef

Mesajde elena.elena » 16/01/2008 07:51

Deya cati ani ai? Sunt curioasa daca regimul are succes peste 30 de ani, se stie ca dupa aceasta varsta se slabeste mult mai greu, au am 32 si trebuie sa dau jos vreo 15 kg dar nu reusesc sa ma mobilizez. Bravo pentru rezultatele tale! :flower:

2snoop
Incepator

un sfat

Mesajde 2snoop » 29/01/2008 10:25

vreau sa imi dati si mie un sfat va rog frumos..sunt un adolescent de 18 ani si am 1.90 si 86 de kg dar eu tot vreau sa mai slabesc..este bine ce fac sa nu este bine?...va rog sa ma ajutati k sunt obsedat de acest lucru

stefy
Bucatar

Mesajde stefy » 10/02/2008 04:29

cara scrie::o cred ca nu e deloc sanatos sa slabesti un kg pe zi :(
nu mai discut de 13 kg ..in mai putin de o luna.
sune-mi, esti ok dupa o slabire asa drastica? n-au aparut alte probleme de genul 'anemie'??

Sunt de acord cu tine cara si stii ce mai cred ca dupa o semenea dieta mananci de toate si te intorci de unde ai plecat.
Eu cred ca trebuie sa fim tare atenti la dieta ca daca esuam de la una la alta ai tendinte sa te ingrasi mai repede si mai mult.
[img]http://
"Nu merita sa plangi pentru nimeni,iar cei care merita nu te vor face sa plangi"

dianadorin
Incepator

Re: buna seara tutror

Mesajde dianadorin » 12/03/2008 08:46

Micutzu scrie:buna seara am si eu un mesaj disperat de facut sunt un adolescent am 18 ani 1.87 su 120 130 de kilograme vreau sa slabesc cat mai mult si cat mai repede altfel am toate sansele sa imi pierd iubita somebody helppp mee :cry:

daca de asta te paraseste iubita inseamna ca nu te merita,dar daca aceasta este modalitatea prin care vrea sa te determine sa slabesti,atunci te iubeste oricum ai fi dar ii pasa de sanatatea ta si vrea sa te aiba langa ea cat mai multi ani.de dragul ei si al tau fa tot ce poti.dar tb sa stii ca dietele pe termen lung sunt cele mai eficiente si fara efect yoyo.ti-o spune o pers care e destul de grasa si trecuta printr-un sir nesfarsit de diete.multa bafta :peace: sa-ti dea Dumnezeu vointa sa slabesti atat cat ai nevoie.

Înapoi la “Cure de slabire”