Sfinti Mucenici - Retete Din concurs

In aceasta zona alegem in fiecare luna cea mai bune reteta.

Moderatori: Nally, adi, kia, adinush

nebunia
Bucatar in devenire

Mesajde nebunia » 25/03/2006 10:53

Mersic Theodora. Eu o urmaream cu placere. Unul din motive pt. care decisesem sa ma inscriu cu user pe culinar forum a fost sa stresez psihologic, armata de tute nesimtzite de acolo care ataca in haite persoanele cu adevarat valoroase ale unui forum cu specific culinar. Ca eu stateam si citeam retzete, nu ma amestecam.

Speram sa o pot regasi uneori pe mama celeste mai activa. :(

On-topic: abia astept sa votez. :roll:

lili777
Bucatar in devenire

Mesajde lili777 » 25/03/2006 05:26

Oameni buni...mucenicii is mucenici asha cum ii faci..."la noi" nu am auzit niciodata sa se faca mucenici dulci :D...aluatul dulce se practica de Sfintele Pasti pentru cozonac ...shi asta doar in centru si sudul Republicii Moldova...in nord (de unde vin eu)...pascuta se face cu brinza sarata shi din aluat de piine..."prajitura dospita" cum ii zicem noi cozonacului, se face dar in functie de preferinte...

Mie mi-au tot facut insa cu ochiul sfintii Alexiei...de aia cu toata caldura un vot de la mine :hug:
liliana

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 27/03/2006 03:22

Se voteaza deja. Pana pe 1 Aprilie (poate facem si noi o pacaleala) :paguba: :mincinos:

Înapoi la “Concurs - Reteta Lunii”