Sa va impartasesc cum reusesc sa nu fac risipa!

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

andreia_emanuela
Incepator

Sa va impartasesc cum reusesc sa nu fac risipa!

Mesajde andreia_emanuela » 14/10/2015 08:17

Buna ziua! Imi place mult sa trebaluiesc prin bucatarie! De exemplu, mancare, ca sa nu o risipim o pastram la rece pana se termina. Mereu incercam ca pe langa supa, sa incercam sa facem felul doi mai diversificat, ca sa nu mancam acelas lucru cateva zile!
Painea ce nu o mai folosim, o uscam si o utilizam ca pesmet sau crutoane, iar legumele ce mi-au ramas nefolosite, de exemplu, in aceasta perioada, le folosesc pentru muraturi. Mereu am fost crescuta in familie cu ideea ca trebuie sa consuman tot, deoarece exista in lumea aceasta copii care nu au ce manca!

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”