Retete pentru masina de paine

Exista o reteta de mancare sau de dulciuri la care nu ati putea renunta niciodata? E atat de buna incat cu greu va puteti opri din mancat? Convingeti si pe altii sa-l incerce descriind-o aici.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 28/03/2009 10:34

:hug: Sidy, foarte frumoasa painica ta. :pup:

piatralunii
Bucatar in devenire

Mesajde piatralunii » 28/03/2009 11:08

Spune-ti-mi va rog ce masini de paine sunt bune in Romania. adica ce marci? Si cam cat costa?
Forever Young

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 28/03/2009 11:17

Sidonia , cred ca am fost gresit inteleasa, nu am zis ca nu e buna painea coapta la masina( si eu pun de multe ori seara si o programez ca sa am paine calda si proaspata pe dimineata). Ma refeream la faptul ca Mara avea o nelamurire in legatura cu coptul painii. I-am explicat care este diferenta dintre paini si coacere. Uite , si la mine ies painile exact asa ca la tine , cand le fac la masina. Acuma cateva zile in urma din cauza ca nu aveam timp sa stau dupa masina sa coaca , am scos aluatul si l-am copt la cuptor( am salvat 2 ore) si uite ce a iesit. Te rog scuze daca am fost deplasata cu explicatia si nu mi-o lua in nume de rau :rugaciune: :rugaciune: :hug: :hug:
Fişiere ataşate
0pc02.jpg
0pc02.jpg (49.96 KiB) Vizualizat de 9994 ori
0pc01.jpg
0pc01.jpg (33.58 KiB) Vizualizat de 9994 ori

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 29/03/2009 05:25

pupi scuze ca daca am creiat neplaceri cu intrebarea mea dar sincer nu am vazut nici o data o masina de piine orcum e foarte interesant sa faca tot .si inca o intrebare pupi tu ce marca de masina ai ,esti multumita de ea .poate ma inoiesc de paste cu una
hi

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 29/03/2009 07:16

Mara, stai linistita ,nu e nici o problema, sant sigura de asta. Masina mea am luat-o acuma cateva saptamani ( prima s-a stricat deja , era tare veche saracuta de ea , cred ca avea 15 ani) si am luat-o de la Walmart. Nu e marca cunoscuta , dar e destul de buna compania . Mai am si alte ustensile de bucatarie tot marca asta si isi fac treaba bine de tot, de cel putin 5 ani. Deci poti sa iti cumperi ( adica sa iti aduca iepurasul :) :) ) ,a mea este Sunbean si inainte am avut Panasonic. Oricum ai la ele garantie un an si mai poti sa iti iei si tu garantie ptr inca un an si ti-ai scos banii cu ea pentru 10 ani :P :P . Eu folosesc masina de peste 15 ani si nu am avut probleme :hug: :hug:

Sidonia
Bucatar in devenire

Mesajde Sidonia » 29/03/2009 10:05

Vai Pupi...da'cum credeai ca ma supar pe tine !!!
Nu draga mea, eu nu sunt suparacioasa !!!
M-ai inteles gresit ! Sau poate m-am exprimat eu gresit ! Scuze !
O super duminica sa ai !!! :pup: :pup: :pup: :flower:
ImagineImagineImagine

piatralunii
Bucatar in devenire

Mesajde piatralunii » 29/03/2009 05:54

Mai intreb o data pe doamnele din Romania. ce sugesii aveti pt o masina de paine buna? Nu painea, masina :D .
Forever Young

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 29/03/2009 08:12

Laura , uite un site unde gasesti masina de paine

http://www.ecumparaturi.ro/electrocasni ... i_de_paine

http://www.domo.ro/Electrocasnice/Apara ... arat_paine

si inca un site cu preturi mai accesibile

http://www.price.ro/preturi_automate_pe ... e-1566.htm

Cat despre marci daca vrei sa iei un bosch, philips te cam arde la buzunar . Unul no name e mai ieftin dar nu stiu calitativ cum se comporta. O cunostinta si-a cumparat dar nu e deloc incantata de ea .

Pareri si pareri :?: :?: :?: Am sa merg maine dupa amiaza si am sa iti spun cam la ce preturi se gasesc la noi la Real (acesta fiind cel mai mare magazin mai apropiat de mine ) daca nu e prea tarziu :)
Ultima oară modificat 29/03/2009 08:29 de către Leila, modificat 1 dată în total.

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 29/03/2009 08:24

Vai de mine Leila asa de scumpe masini de paine?
Am intrat eu pe site-ul dat de tine si m-a socat ce am vazut. Sant duble ca pret fata de ce avem noi aici ( a refer la statul in care locuiesc eu) :shock: :shock: :shock: :vis: poate in Ungaria sant mai ieftine, la,oferta? Am sa o intreb pe sora mea sa vad daca stie ea cumva si am sa iti scriu Piatra lunii

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 29/03/2009 08:49

Piatra lunii eu am o masina de paine marca Kenwood.
Uite cum arata http://www.marketonline.ro/masini-de-pa ... ood-bm-250
o am de un an de zile si fac foarte des paine si cozonac la ea.
nu numai astea , se [pot face multe.
eu sunt foarte multumita de ea
si uneori fac si eu ca Pupi doar las masina sa framante si sa dospeasca si bag painea in cuptor.
Acum masina este mai scumpa fata de cat am dat eu acum un an pe ea.

Pupi am o rugaminte, nu stiu daca ai scris reteta de paine clasica pe care o faci tu dar as vrea sa o stiu si eu :flower: :flower:

Înapoi la “Retete preferate”