Retete Culinare

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

ReteteCulinare.ro

mi-a fost recomandat de un/o prieten/a
5
19%
l-am gasit absolut intamplator...
6
23%
cautam o reteta pe net
15
58%

Voturi totale: 26

anca64
Incepator

Mesajde anca64 » 05/11/2006 07:38

buna fetelor...dupa o absenta asa de lunga....am revenit si eu pe aici....sper sa nu ma certati...am avut o perioada mai zbuciumata.....eu am descoperit siteul pur si simplu intamplator.....umbland aiurea pe net....m-am logat din curiozitate....o perioada eram dependenta de acest site ...de la prima ora a diminetii pana seara....imi faceam timp sa intru...dar acum mai greu....desi imi sunteti la fel de dragi....ca la inceput... :pup: :hug: .....mai rar dar totusi urmaresc toate retetele noi ce se posteaza..unele chiar le-am incercat....felicitari tuturor.... :love:
Maiestria gospodinei da aspectul,ingredientele dau gustul,rezultatul un preparat delicios!!!!!

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 07/11/2006 10:56

Eu cautam niste retete romanesti pe net si asa am descoperit.Chiar daca nu mai gatesc romaneste citeodata imi place sa fac anumite feluri de mancare romaneasca.Asta pentru faptul ca am si sotul italian si nu pot sa-i schimb obisnuintele alimentere.De multe ori, este el cind imi cere sa-i fac niste sarmale,salata de vinete, mititei etc :roll:

giulia
Incepator

Mesajde giulia » 09/11/2006 07:17

Eu tot ca majoritatea dintre voi cautam niste retete rominesti pe google.ro si v-am gasit. :master: La inceput eram emotionata ca sa va prezent retetele mele , pentru ca nu mai intresem pe nici un alt tip de forum de bucatarie . V-am spiat cca o luna si imi aduc aminte si chiar acum impresia retetelor prezentate pe atunci de Angelique , Theodora si torturile si prajiturile Sandrei asa ca in o buna zi m-am decis sa ma inscriu. :blushing: Emotiile mele au trecut in ziua in care am intrat pe chat unde am cunoscut majoritatea dintre voi si am vorbit si m-am simtit bine alaturi de voi si ma simt foarte legata la o parte din voi .Prima a fost Crista am vorbit cu Skype aveam o emotie indescrivibila apoi cu Sandra , Mihha (email) Cara, la nostra milanese Angelique apoi au urmat majoritatea dintre voi. Nu va spun ccca 2 luni cred Sandra nu mai dadea nici un semn de viata si eu si Mihha eram disperate ii trimeteam email nu stiam cum sa dam de ea sa stim ce face daca e bine sau i s-a intimplat ceva . Cu Mihha ( sorella) cum ne zicem noi ne trimitem emailuri si vorbim aproape zilnic pe chat. Ca sa nu mai zic cite checuri am stricat pina am dat de reteta lui Zuli si acum sunt mindra de blaturile mele de tort si checurile mele si de fiecare data ii multumesc de reteta care a pus-o pe forum :flower: :flower:
SUNT MINDRA DE A FACE PARTE DINTRE VOI SI CA V-AM CUNOSCUT. :hug: :hug: Si ultima supriza placuta pe care mi-ati facut-o a fost ieri cind am deschis pagina unde erau urarile pentru mine si sunt sigura ca nu e ultima . :vis: :flower: :bum: :lol:
Ultima oară modificat 10/11/2006 10:39 de către giulia, modificat 1 dată în total.
"CEA MAI BUNA CALE DE A STA PE PROPRIILE PICIOARE ESTE SA FI STAT MULT TIMP IN GENUNCHI" (SPURGEON)

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 10/11/2006 08:58

Giuliaaaaaaaa deci mai astepti surprize de la noi.. poate ne punem de acord si venim cu mic cu mare la tine la usa sa ne dai niste piadine sau tortellini facuti de minutza ta :pup:

giulia
Incepator

Mesajde giulia » 10/11/2006 10:37

Crista am vazut ca ma stupiti in fiecare zi deci si chiar daca va prezentati la mine la usa sa ma anuntati din timp ca sa ma pregatesc . :bum: :party: :flower:
"CEA MAI BUNA CALE DE A STA PE PROPRIILE PICIOARE ESTE SA FI STAT MULT TIMP IN GENUNCHI" (SPURGEON)

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”