Restaurantul Hispania - Valencia (Spania)

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

alexia291101
Bucatar in devenire

Mesajde alexia291101 » 26/02/2007 12:19

Maria mie imi plac la nebunie gulas. In barul unde eu lucram le faceau cu maioneza, sparanghel verde, guindillas, rosii taiate cubulete invelite in clatita de spanac. Iar deasupra icre de trucha. O minunatie.
Se vede nivelul restaurantului numai prin prezentarea platourilor.
Felicitari pentru nunta si pentru alegerea facuta
Iulia Cristina

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 26/02/2007 02:36

MUltumesc, Alexia. Si mie imi plac foarte mult, mai ales cu usturoi si gambas peladas. Sunt.... super :buuun:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 03/03/2007 07:47

O.k., ma bucur ca am gasit subiectul, ca asa poze mai rar o sa vezi in farfuriile mele, dar sunt atat de bucuroasa pt. tine Maria.
O sa fie intr-adevar minunat, si nu numai din cauza meniului si restaurantului (excelenta alegerea), ci pt. ca asa e normal sa fie continuarea povestii tale. Ma bucur din suflet ca asa suntem alaturi de tine sa-ti impartasim fericirea, si pe langa sa ne desfatam ochii la preparatele alese.
arata excelent toate, dar sosurile de la somon, vitel si porc, poti sa-mi spui si mie de care erau? In caz ca nu o sa afli reteta, ne chinuim cumva sa le re-cream. Desi retetele, sau macar niste idei generale cum sa faci sa iasa carnitele alea asa gustoase, tare bine ne-ar prinde :flower:

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 03/03/2007 07:57

Carnea de vitel a fost macerata in sosul de vin, asa cum am explicat si Carei

Multumesc pentru urari. Nunta nu va avea loc in acest restaurant, ci un salon special pentru astfel de evenimente. Este un salon intre portocali. Mancarea, insa o vor face ei. O sa pun poze si o sa vedeti. Ma bucur sa stiu ca sunteti alaturi de mine si ma voi gandi la voi.

gabisor
Incepator

Mesajde gabisor » 31/01/2008 12:00

Mona S P scrie:Felicitari Maria pentru alegerea facuta =D> :flower:
Tot ce as putea spune, cu siguranta, ar fi la superlativ. :master:

Pe 31 martie voi fi cu gandul alaturi de tine si-ti doresc un final ca in povesti,sa traiti fericiti pana la adanci batraneti! :hug: :pup: :flower:
:vis:

gabisor
Incepator

Mesajde gabisor » 31/01/2008 12:01

gabisor scrie:
Mona S P scrie:Felicitari Maria pentru alegerea facuta =D> :flower:
Tot ce as putea spune, cu siguranta, ar fi la superlativ. :master:

Pe 31 martie voi fi cu gandul alaturi de tine si-ti doresc un final ca in povesti,sa traiti fericiti pana la adanci batraneti! :hug: :pup: :flower:
:vis:
:buuun:

soothe
Bucatar in devenire

Mesajde soothe » 31/01/2008 01:16

Felicitari pentru casatorie iar restaurantul este super! E departe Valencia asta? :wink:

Gabriella
Bucatar in devenire

Mesajde Gabriella » 31/01/2008 08:41

Maria, am facut nunta in aceeasi zi :wink:

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 31/01/2008 11:38

Ce surpriza placuta ! Nu ma gandeam ca dupa atata timp mai apare in discutie subiectul asta.

Ma bucur Gabriela ca putem sarbatori aniversari impreuna. Daca vrei, eu pe 31 martie voi fi in Palma de Mallorca, te invit si pe tine.

Multumesc de urari, Dane si pe aici pe undeva sunt puse si poze de la nunta. Urmeaza cele de la aniversari :roll: .

Valencia, nu e departe: cateva ore de zbor direct si iti petreci o vacanta de vis :wink:

Înapoi la “Restaurante preferate”