Restaurant mexican in Bucuresti

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

klavdia_k
Incepator

Restaurant mexican in Bucuresti

Mesajde klavdia_k » 03/02/2009 03:50

Laud bucataria mexicana unde pot si cand pot! Am mancat la restaurantul El Torito. Mi-am petrecut si ziua de nastere acolo, am baut o margarita extraordinara atat vizual cat si in ceea ce priveste gustul, am incercat de capsuni, dar aveau si alte variante: de mango, de zmeura sau margarita albastra si am consumat multa tequila cu sangrita. Mancarea este DELICIOASA. Am comandat feluri diferite si nu ne-am putut abtine, asa ca am gustat unul de la altul. Quesadilla de la acest restaurant nici macar nu se compara cu cea pe care o gasiti in alte restaurante. Am mai mancat taquitos, enchilada, o mancare de peste extraordinara si desertul... :buuun: Am mancat la desert un tort de ciocolata cu capsuni... Doar eu am mancat desert ca ceilalti nu au mai putut intrucat portiile sunt foarte mari si consistente. La cererea noastra ne-au dat palarii pentru distractia noastra si avem o groaza de poze facute. Daca vrea cineva sa le vada, le primesc in cateva zile. Si am primit o oferta de Sfantul Valentin, va fi un Singles Party la care mi-am facut deja rezervare cu fetele!
www.eltorito.ro - aici e si meniul. Eu nu intelegeam mare lucru din meniu, dar m-am lamurit cand am mancat! Si contrar zvonurilor, mancarea nu trebuie sa fie neaparat picanta si nu este deloc grasa.[/b]

Înapoi la “Restaurante preferate”