Regulament Concurs Retete Culinare - Propuneri

Fiti la curent cu anunturile noastre si participati la ĂŽmbunatatirea site-ului prin efectuarea unor sondaje de opinie privitoare la propunerile noastre.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, Moderatori

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 11/07/2007 11:41

nu-s de parere ca trebuie stersi useri numai pentru ca nu scriu pe forum. unii poate posteaza direct in cartea de bucate. sigur, nu e vorba de o categorie mare de useri care posteaza retete in cartea de bucate, dar ei exista si nu e cinstit sa le luam posibilitatea de a fi membrii ai comunitatii dupa ce au facut un efort mai mare ca userii forumisti care nu posteaza retete in cartea de bucate :D dar sunt semi-activi pe forum.

in aceeasi ordine de idei, nu putem pretinde ca userul devenit membru al rc sa scrie pe forum. sunt si genii care nu se pricep la vorbe. ce sa mai vorbim despre oamenii obisnuiti din societatea noastra (ma refer la cea romaneasca..)? credeti ca promotiile acelea de elevi/studenti care nu scoteau un cuvant (nici rugati) la cursurile liceale sau la seminariile universitare au capatat brusc volubilitate si pofta de scris dupa ce au iesit din scoli????unii nu au curajul sa se exprime in contexte mai familiare, d-apai pe un forum citit de o lume intreaga??
ne mai trebuie un deceniu sa capatam curajul de a ne spune punctul de vedere si sa scapam de neincredere, autocenzura, inhibitii autoimpuse sau impuse tacit de dascali fara har si nu numai..

nu stiu de ce avem nevoie de reguli noi. asa cum nu inteleg de ce insistam sa credem ca aici e o lume ideala, fara rautate, fara egoism, egocentrism, ranchiuna, invidie, orgolii ..

eu cred ca trebuie sa revenim cu picioarele pe pamant. sa lasam idealismul si lumile perfecte si sa aceeptam ca ceea ce avem noi aici, pe rc e doar o prelungire a realului in care traim cu totii , real in care exista si bine si rau si balantza poate sa incline in favoarea binelui sau a raului fara ca noi sa avem puterea de a schimba fundamental lucrurile sau de a eradica raul
:wink:
Ultima oară modificat 12/07/2007 10:38 de către cara, modificat 1 dată în total.

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 11/07/2007 12:17

adi scrie: nu cred ca trebuie sa ii obligam sa posteze daca ei vor sa foloseasca alte facilitati ale membrilor.

Oricum o chestie e clara - macar au facut un efort si s-au inscris - si si-au validat inscrierea :lol:

asa e ... iar acum de frica mea sau ca sa imi faca in ciuda =)) nici nu vor mai scrie in vecii vecilor amin =))

dar ii linistesc .. eu voi lua o pauza ...

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 24/09/2007 11:15

Nu vreau sa relansez aceasta discutie :) Doar sa anunt ca de luna aceasta vor avea optiunea de votarea doar membrii care au cel putin 20 de mesaje postate :wink: :peace:

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 24/09/2007 03:03

adi scrie:Nu vreau sa relansez aceasta discutie :) Doar sa anunt ca de luna aceasta vor avea optiunea de votarea doar membrii care au cel putin 20 de mesaje postate :wink: :peace:

aveam emotii, credeam ca or sa voteze numai cei cu 3000 mesaje :?

bagam repede niste mesaje ( vorbeam intre noi ) si eram unicele votante =)) =))

Înapoi la “Anunturi si propuneri”