Recomanda RC - Unealta +1

Fiti la curent cu anunturile noastre si participati la ĂŽmbunatatirea site-ului prin efectuarea unor sondaje de opinie privitoare la propunerile noastre.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, Moderatori

adi
RC Admin
RC Admin

Recomanda RC - Unealta +1

Mesajde adi » 05/08/2011 08:02

Am lansat o noua unealta pentru comunitatea ReteteCulinare.ro: Sustine RC +1. Poti sustine si tu proiectul RC prin acordarea unui vot privind calitatea continutului pentru reteaua Google + sau/si Facebook.

I) Toti cei ce au conturi de Google (Gmail, Picasa, etc.) Pot folosi primul Buton +1. Prima data cand il apasati va aparea o fereastra care sa va ceara permisiunea sa recomandati pagina respectiva (iar daca nu sunteti logati, sa va ceara sa va autentificati)

Prin apasarea lui, va fi contorizata o apreciere din partea ta prin afisarea in culoare albastra a butonului, respectiv incrementarea numarului de voturi +1 acordate.

Acest lucru il puteti realiza pentru orice pagina publica de pe RC :hug: :flower:

II) Pentru cei ce au conturi de Facebook puteti folosi arhicunoscutul buton "Like" pentru a recomanda pagina curenta.

Daca va place RC si doriti sa sustineti comunitatea noastra, nu ezitati sa acordati un +1 pentru a va exprima parerea Dvs.

Puteti incepe cu: http://www.reteteculinare.ro/

Va multumim! :hug: :hug: :hug: :flower: :flower: :flower:
Fişiere ataşate
sustine-rc-social-votat.png
Dupa apasarea butonului +1
sustine-rc-social-votat.png (26.52 KiB) Vizualizat de 4330 ori
sustine-rc-social.png
Inainte de acordarea recomandarii +1
sustine-rc-social.png (26.45 KiB) Vizualizat de 4330 ori

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 05/08/2011 08:38

eu am dat Like
:hug: :flower:
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături
Imagine

cartederetete.ro
Bucatar

Mesajde cartederetete.ro » 05/08/2011 09:39

am observat si eu noile butoane,o sa le folosesc cu siguranta! :hug:
http://cartederetete.ro

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 05/08/2011 10:19

:D :D le-am si folosit deja...... =D> =D> =D> pentru initiativa :hug: :flower:

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 08/08/2011 10:17

Multumim mult! :hug: :hug: :hug: :flower:

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 09/08/2011 08:23

facut clic :party:

insa nu inteleg ceva , la anumite pagini imi pare 0 la altele 10 la altele 3 voturi ( sub inima alb cu bleo ) .. deci tb sa facem clic de fiecare data cind ne place o reteta, si asa va fi discutia respectiva/ reteta recomandata ?? sau dc am facut aici un clic inseamna ca imi place tot forumul , deci recomandam tot RC ???

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 09/08/2011 09:18

crista scrie:facut clic :party:

insa nu inteleg ceva , la anumite pagini imi pare 0 la altele 10 la altele 3 voturi ( sub inima alb cu bleo ) .. deci tb sa facem clic de fiecare data cind ne place o reteta, si asa va fi discutia respectiva/ reteta recomandata ?? sau dc am facut aici un clic inseamna ca imi place tot forumul , deci recomandam tot RC ???

Voturile sunt pe fiecare pagina in parte (cu o mica exceptie pentru unele neaccesibil public) ... deci prima varianta - se recomanda fiecare discutie, reteta in parte etc. ;) :hug: :flower:

Înapoi la “Anunturi si propuneri”