Prajitura Bucuresti

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

frankenwein
Incepator

Prajitura Bucuresti

Mesajde frankenwein » 12/03/2010 07:58

:x
Hallo si buna ziua. De mai multi ani, a stat bunica mea in Arad in Romania. (scuze ca nu scriu bine romaneste). In Arad este o Cofetaria Libelula. Acolo se gaseste o prjitura numita Bucuresti. Este cu o glasura fondant de ciocolata, are flori din crema de unt. interior es din piscota de sokolada, crema de schokolada si es udata cu sirop. Cine are reteta aceasta pentru mine?
frankenwein

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 12/03/2010 10:49

Pot sa iti dau eu reteta....si eu sant tot din Arad...stiu despre ce vorbesti....am in retetarul de produse de cofetarie si patiserie, reteta pe care o cauti......pproblema este ca din cantitatile date ies 100 de bucati a 70 gr/buc.....daca te intereseaza am sa iti trimit reteta si imparti cantitatile dupa cum vrei sa ai produsul finit....doar scrie-mi ... :hug:

frankenwein
Incepator

Te rog trimitemi reteta

Mesajde frankenwein » 17/03/2010 03:14

Hallo Pupi, multumesc de mesas. te rog scuzama, dar scriu foarte rau romanste. Eu as vrea rezeta, nu am probleme sa imi impart cantitatile. Te rog trimitemi rezeta. Eu merg miine in spital, nu o sa fiu cam 2 Saptamini online. Dar daca imi merge mai bine, ma bucur daca pot sa fac o prejitura buna. Cu drag frankenwein

pupi scrie:Pot sa iti dau eu reteta....si eu sant tot din Arad...stiu despre ce vorbesti....am in retetarul de produse de cofetarie si patiserie, reteta pe care o cauti......pproblema este ca din cantitatile date ies 100 de bucati a 70 gr/buc.....daca te intereseaza am sa iti trimit reteta si imparti cantitatile dupa cum vrei sa ai produsul finit....doar scrie-mi ... :hug:
frankenwein

frankenwein
Incepator

Reteta de Prajitura Bucuresti

Mesajde frankenwein » 14/06/2010 12:02

Hallo Pupi, tu ai vrut sa imi trimiti reteta. te rog trimitemi-o pe rot. frankemwein@web.de.
Multumesc
pupi scrie:Pot sa iti dau eu reteta....si eu sant tot din Arad...stiu despre ce vorbesti....am in retetarul de produse de cofetarie si patiserie, reteta pe care o cauti......pproblema este ca din cantitatile date ies 100 de bucati a 70 gr/buc.....daca te intereseaza am sa iti trimit reteta si imparti cantitatile dupa cum vrei sa ai produsul finit....doar scrie-mi ... :hug:
frankenwein

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 14/06/2010 08:26

DRaga mea, ti-am promis, asa este dar in acelas timp te-am si rugat sa imi trimiti o adresa unde sa pot sa iti scriu....am tot asteptat si am asteptat si nimic , pana acuma..... sigur am sa ti-o scriu zilele viitoare :flower: :peace:

cd62
Incepator

Mesajde cd62 » 03/02/2011 11:43

Si eu caut aceasta reteta de mult timp

ladyp934
Incepator

prajitura bucuresti cu glazura de serbet

Mesajde ladyp934 » 26/11/2011 10:25

buna sunt Paula..as vrea tare mult reteta de prajitura bucuresti cu glazura de serbet,de foarte mult timp caut aceasta reteta...adresa mea de e-mail este ...ladyp934@yahoo.com...cu multumiri anticipate.

corneaurora
Incepator

reteta

Mesajde corneaurora » 09/12/2011 09:25

salutare! Sunt si eu din arad, chisineu cris, si te rog sa imi trimiti si mie reteta de bucuresti cu glazura de serbet pe adresa purcelcornelia@yahoo.com multumesc foarte mult

dajj
Incepator

reteta de la prajitura bucuresti cu glazura de fistic

Mesajde dajj » 23/12/2011 07:14

frankenwein scrie:Hallo Pupi, multumesc de mesas. te rog scuzama, dar scriu foarte rau romanste. Eu as vrea rezeta, nu am probleme sa imi impart cantitatile. Te rog trimitemi rezeta. Eu merg miine in spital, nu o sa fiu cam 2 Saptamini online. Dar daca imi merge mai bine, ma bucur daca pot sa fac o prejitura buna. Cu drag frankenwein

corneaurora
Incepator

Re: reteta de la prajitura bucuresti cu glazura de fistic

Mesajde corneaurora » 24/12/2011 08:50

dajj scrie:
frankenwein scrie:Hallo Pupi, multumesc de mesas. te rog scuzama, dar scriu foarte rau romanste. Eu as vrea rezeta, nu am probleme sa imi impart cantitatile. Te rog trimitemi rezeta. Eu merg miine in spital, nu o sa fiu cam 2 Saptamini online. Dar daca imi merge mai bine, ma bucur daca pot sa fac o prejitura buna. Cu drag frankenwein

doresc neaparat aceasta reteta....te rog trimite pe adresa purcelclaudiu@yahoo.com

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”