Pentru fetele din Italia - informatii

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Pentru fetele din Italia - informatii

Mesajde crista » 06/06/2013 10:15

Nu stiu daca voi stiti deja acest site

http://ioleggoletichetta.it/

gasiti multe informatii despre produsele din magazine

si mai ales lista asta
http://ioleggoletichetta.it/bancadati/i ... principale
unde sunt grupate pe supermagazine si lista este actualizata mereu , tyoate produsele cu marca acelor magazine dar care de fapt sunt produse de firme celebre, de calitate dar se vind la preturi mici caci nu au marca producatorului ..

de ex,

orezul cu marca FIOR FIORE COOP este produs de Scotti

pasta cu marca Coop ( care este f ieftina mai putin de 1 euro punga de 1 kg ) este produsa de pastificio Rummo si pasta in pungile lor se invirte pe la 2 euro punga de 500 gr

pasta de la carefour cu marca lor e produsa de Garofalo :flower:

tortellini si gnocchi cu marca carefour sunt facuti de Rana :party:

si multe altele .. clic pe fiecare magazin ( dintre cele in care mergeti des ) si vedeti ce se ascunde sub marca magazinului si cit de mult puteti economisii cumparind in acelasi timp produse de calitate

pe produsele respective nu scrie numele producatorului ci numai adresa lui, comparind adresele cu alte produise din raft se vede imediat cine le.a produs ..
Ultima oară modificat 21/06/2013 01:30 de către crista, modificat 1 dată în total.

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 06/06/2013 04:01

CRISTA mersi am auzit cate ceva de marcile proprii care sunt produse da marci bune o sa ma uit un pic sa vad daca e ceva in zona mea :hug: :hug: :hug:
claudia

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 06/06/2013 04:18

eu nu stiam dar culmea de cite ori luam din anumite magazine se simtea ca e foartebun ... nu stiam motivcuol .. acum ca stiu incerc sa tin cont. La satescul meu nu-i mai nimci de calitate :x

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 21/06/2013 01:33

pentru fetele din Genova

http://www.saporidasfogliare.it/index.php/programma

Fiera di Genova - Padiglione Blu

21-22-23 iunie 2013

Orar

vineri si simbata > 10,00 - 22,00

duminica > 10,00- 20,00

intrarea gratis