pastile de slabit

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

anad18
Incepator

pastile de slabit

Mesajde anad18 » 25/11/2007 03:09

buna tuturor ! a incercat cineva xenical ?

adry
Bucatar de elita

Re: pastile de slabit

Mesajde adry » 25/11/2007 04:17

anad18 scrie:buna tuturor ! a incercat cineva xenical ?

Sa sti ca nu exista pastile care fac miracole :D Dupa parerea mea cheltui bani degeaba!

connie
Incepator

pastile de slabit

Mesajde connie » 12/12/2007 09:16

da,eu am luat xenical si reductil am slabit 26 de kg bineinteles si cu dieta
Este super eficient dar nu tocmai ieftin. :cry:

mihaela_hd
Incepator

pastile

Mesajde mihaela_hd » 05/01/2008 12:04

Connie felicitati pentru atatea kg pierdute!vreau sa te intreb daca pe langa xenical si reductil ai tinut si dieta sau nu ai mai mancat ?

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 28/04/2009 01:38

Fetelor pastilele si orice alte medicamente de slabit sant bani irositi
Sant super bune pe moment, acompaniate de dieta severa si exercitiu , te mentii probabil o perioada scurta de timp ( nu ma refer la zile cand spun scurt) si apoi... hop ... iti iei kg inapoi , . si mai mult inca... le iei si cu dobanda.. .

Daca vreti intradevar sa slabiti trebuie doar vointa, o discutie cu un dietetician bun, urmat un regim adecvat impreuna cu exercitiu mult si apoi o viata cumpatata. Puteti sa tineti chiar un jurnal cu alimentele pe care le mancati zilnic ( aici intra si cea ce in general nu se vede sau nu se tine cont, adica o lingurita de zahar , sau o lingura de supa pe care o gusti sau o imbucatura de praji, doar asa de gust , ca sa vad daca a iesit bine.... ) toate astea sant calorii care se pun pe corp.
La sfarsit de saptamana poti sa iti faci bilantul sa vazi cat suc ai baut, cat zahar ai mancat , cata paine sau bomboane ai cumparat pe strada , sau cate seminte , sau bucatele mici de ciocolata. Dupa doua trei saptamani o sa vezi ce se repeta si ce nu se repeta si incearcasa tai de acolo. Calculeaza caloriile , pe care le consumi si pe cele care le arzi si ai sa vezi unde ajungi. Nu e usor de slabit si daca tii neaparat sa faci lucrul asta fa-l cu cap. Nimic nu se castiga in viata usor, deci sa nu iei de buna pastila aia de slabit , doar ca se slabeste usor. Ca orice se obtine usor , tot asa de usor si dispare. Am vazut o gramada de cazuri si toate au spus la fel, ce bune si ce eficiente sant medicamentele astea, nu sant rele , sant sanatoase , sant naturale etc, ( fel de fel de scuze) si in timp, luni de zile au ajuns mai grase decat au fost cand au inceput sa ia medicamente. Fiecare actiune are o urmare. Nu va sfatuiesc sa luati dar , problema este a voastra.
Parerea mea este ca vointe face cat 5 cutii de medicamente de slabit

carla27carla
Incepator

sal

Mesajde carla27carla » 03/05/2009 11:00

medicamentele de slabit ,in special reductilul poate complicatii foarte mari chiar poti sa faci stop cardio respirator.da aritmii severe si scaderi drastice de calciu ,mai ales daca combini mai multe medicamente de slabit intre ele.poti sa ajungi si o leguma din cauza lor .asa ca nu luati medicamente de slabit
marcy

anamaria_stoica
Incepator

Poate va este de folos....

Mesajde anamaria_stoica » 12/05/2009 06:14

Sunt foarte bune pastilele de slabit de la Amway, ele sunt facute din plante si nu ai nevoie sa tii regim, ci doar sa nu mananci foarte multe prajeli. Aceste pastile iti ard stratul adipos din corp si iti elimina apa din organism. Sunt foarte bune chiar si pentru cardiaci.
Nici eu nu prea am crezut in ele dar cand am vazut ca mama a slabit mai mult de 20 de kg numai intr-o luna si nu s-a mai ingrasat deloc.

maryy_leu
Incepator

cura de slabit

Mesajde maryy_leu » 24/06/2009 08:28

dragile mele ia noiembrie am luat capsula de slabit pe o perioada de 30 de zile am slbit 8kg dar pentru ca nu am baut destul lichid mi-am disrtus rinichi deci aveti grija cu aceste medicamente

sarabella
Incepator

Mesajde sarabella » 24/06/2009 11:06

Cred ca cel mai bine,e sa faci o dieta recomandata de un dietist,si efort fizic.Sunt multe persoane care sau inbolnavit de anorexie sau bulimie,facind de capul lor.
Nu crede tot ce se spune,e doar publicita la un produs,nimic altceva. :wink:
sarabella

bmada
Incepator

Mesajde bmada » 03/07/2009 01:26

buna ,eu am avut cca 100kg in timpul sarcinii.am plecat de la 50-53,dupa ce am nascut am slabit cate 1 kg pe zii.am ajuns la 80.de acum 8 luni am ajuns la 56 de kg cu multa greutate,recunosc ca am luat reductil bio slim si multa foame de indurat,eu am fost sportiva 15 ani.am 21 de ani :D dar vreau sa specific ca in toata perioada sarcinii am muncit si am facut sport(la 5 dimineata am terminat serviciul iar la 12"50 am nascut
)consider ca nu am stat ca sa ma ingras mancand pufuleti la televizor.este greu sa slabesti si prin sport.am facut depresie dupa ce am nascut pt ca ma simteam oribila si fara un pic de valoare,acum imi este oarecum bine knd ma privesc mai am de muncit,dar daca pt a fii multumita inseamna a face sacrificii atunci eu sunt prima,am slabit cu reductil si sunt multumita,trwbuie incercat totul pentru a fii mandre ca nu am uitat ca existam

Înapoi la “Cure de slabire”