Necazuri mai mici sau mai mari

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 08/04/2006 11:01

Sincere condoleante, Marta.Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca.
Sigur ca ti-am observat absenta, dar nu am crezut ca ai avut parte de asa un mare necaz.

Ion Martha
Incepator

Mesajde Ion Martha » 08/04/2006 11:21

Sarut mana!Dumnezeu sa-l odihneasca ca era un om bun si eram sufletul unul altuia chiar daca de ceva vreme aveam cateva probleme..de comunicare..dar am fost alaturi pana in ultimul moment si tot cred ca puteam face mai mult..nu stiu ce dar..nu avea nici 62 de ani si in ultimi ani a suferit foarte mult.O operatie de cancer bronhopulmonar cu fibrilati pe masa de operatie,atac cerebral si multa multa durere in suflet.Un om inteligent,iubitor de literatura si indragostit de istorie,patriot fervent(steagul Romaniei arborat la vedere)un OM DEOSEBIT pe care l-am iubit enorm si care acum imi lipseste infiorator de mult..incerc sa-mi revin dar nu reusesc :cry: La parastas am folosit retete de la voi- fiind post- pentru care va multumesc..desi as fi preferat sa le aflu doar "spre stiinta" :cry:
martha

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 08/04/2006 11:33

Dumnezeu sa il odihneasca in pace! :rugaciune:

Si tie sa iti deaputere sa treci peste aceasta perioada grea! :rugaciune: :hug:
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 09/04/2006 12:08

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace Martha, iar tie imbarbatare si sa-ti aline clipele mai grele. Trebuie sa fie crunt si asta este unul din momentele in care prietenii sunt asa de importanti.
Noi am pierdut-o pe mama soacra dupa un cancer la creier si pe cumnata mea (de numai 34 de ani si cu trei copii mititei) in Noiembrie anul trecut intr-un accident si inca ne este foarte greu. Mai ales sotului meu. Asa ca desi, suntem straini, ne rugam si pt. sufletul tatului tau si sa te intareasca pe tine.
Acum ca vine Pastele, sa stii ca sotul meu, care este foarte credincios, fiu de preot, devine intotdeauna f. emotiv mai ales cand se gandeste la ce inseamna Invierea pt. noi - toti cei din mormant vor invia o data cu Christos, calcand peste moarte. Si atunci il vad mai impacat si intr-un fel fericit pt. sufletele lor.
Imbratisarile noastre si sa dea Domnul urmatoarele vesti sa fie mai bune.

Iar pt. Nally, aveti mama grija de voi si sa ajungeti cu bine acasa.

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 09/04/2006 09:10

Dumnezeu sa-l odihneasca! Martha, tot asa a murit si tatal meu anul trecut(stop cardiac) si tot la 62. Tata era un lup de mare autentic(atletic, frumos, se pricepea la absoltut orice - genul ala care daca era lasat pe o o insula nu numai ca supravietuia, dar civiliza locul). Chiar acum, dimineatza, ca in fiecare zi de 9, am aprins o lumanare pentru el. Inteleg ce simti. E foarte greu. :(

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 09/04/2006 11:40

,Martha,sa-l ierte Dumnezeu !si sa aiba tarana usoara!
cara ,o imbratisare din partea mea si un sa-i fie tarana usoara si pt. tatal tau!
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

beius47
Bucatar in devenire

Mesajde beius47 » 09/04/2006 12:38

Martha, sincere condoleante!

Ion Martha
Incepator

Mesajde Ion Martha » 10/04/2006 10:56

Va multumesc mult la toti si intradevar imi este foarte greu incerc sa depasesc momentul si sa ma intaresc pentruca restul familiei se bazeaza pe mine ca si suport moral si stiu ca tata asta astepta de la mine.Va multumesc ca sunteti alaturi de mine si faptul ca vorbim imi mai alina sufletul.Multumesc!
martha

lili777
Bucatar in devenire

Mesajde lili777 » 10/04/2006 02:40

Marta ne rugam cu totii sa-ti dea Dumnezeu tarie sa treci peste aceste momente...Sincere condoleante pentru tatal tau...fii tare si totodata sigura ca el va fi intotdeauna aproape de voi asha precum si el a ramas pe vecie in sufletele voastre :hug: ...
liliana

kia
Moderator

draga m..

Mesajde kia » 10/04/2006 11:31

:( Condoleante! Sa il odihneasca Dumnezeu..si eu l-am pierdut acum doi ani pe tata..si chiar daka nu eram foarte apropiati am suferit cumplit si inca.. imi imaginez ce e in sufletul tau...imi pare sincer rau..sa te ajute Dumnezeu sa ai liniste :rugaciune:

Înapoi la “Zona libera”