Mini tarte cu loboda

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 06/07/2014 08:00

Cred ca au fost foarte bune :wink:
..imi place loboda foarte mult :peace: ...iar in combinatie cu aluatul foietat :master: :master: :master:
Felicitari o reteta pe gustul meu :peace:
:hug: :pup: :flower:
Imi place sa gatesc...
Imagine

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 07/07/2014 07:22

Lucia incearca si la placintele si la ciorbita, e buna, noua ne place mult. Nici eu nu gateam loboda pana in urma cu cativa ani......acuma o pun in gradina in fiecare an si pun si la congelator pe iarna....e o doza de vitamina in plus in perioada rece :hug: :hug: :pup: :pup:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 08/07/2014 07:08

Bia, se pot face si fara macris...eu am dat doar o idee de o eventuala combinatie in cazul in care nu ai prea multa loboda....eu iubesc macrisul, e acrisor foarte sanatos si il folosesc la foarte multe mancaruri( supa, sos, tarta, peste etc) e nemaipomenit de bun....daca vrei iti trimit eu seminte in septembrie cu o cunostinta care pleaca la B...le pastrezi ptr l;a anul sau le plantezi in toamna....e o planta perena.Eu am in gradina de peste 15 ani si e la fel de frumos si mare ca in primul an....e o gura de sanatate si iarna cand nu avem prea multe vitamine in mancaruri :hug: :pup:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 08/07/2014 07:10

Mara sa sti ca nici eu nu am mancat loboda cand am fost in tara. Am inceput sa o introduc in alimentatia noastra doar de vreo 4 ani ( sau cam pe acolo) Aici am facut cunostinta cu loboda si sincer, tare imi place :hug: :pup:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 08/07/2014 10:14

pupi scrie:Bia, se pot face si fara macris...eu am dat doar o idee de o eventuala combinatie in cazul in care nu ai prea multa loboda....eu iubesc macrisul, e acrisor foarte sanatos si il folosesc la foarte multe mancaruri( supa, sos, tarta, peste etc) e nemaipomenit de bun....daca vrei iti trimit eu seminte in septembrie cu o cunostinta care pleaca la B...le pastrezi ptr l;a anul sau le plantezi in toamna....e o planta perena.Eu am in gradina de peste 15 ani si e la fel de frumos si mare ca in primul an....e o gura de sanatate si iarna cand nu avem prea multe vitamine in mancaruri :hug: :pup:

Pupi, iti multumesc din suflet, ar fi minunat daca ai putea sa imi trimiti seminte.Eu nu am gasit macris nici la piata si nici sub forma de seminte.Mii de multumiri pentru ca te-ai gandit la mine.
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”