Mesaj de bun venit

Aici putem sa ne cunoastem. Cu ce va ocupati ce varsta aveti, hobiuri, familie, poze, unde locuiti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

baletalessia
Incepator

Re: Mesaj de bun venit

Mesajde baletalessia » 22/01/2013 02:33

lucia_bp scrie:
baletalessia scrie:Buna eu sunt Alessia si vreau sa fiu prietena voastra.Imi place sa gatesc alaturi de nasa mea.Eu am invatat sa gatesc la 3 ani.Am castigat 4 concursuri de gatit si un concurs de balet. :)
Am o nasa si o bunica foarte talentate la gatit.Ele m-au invatat la inceput sa curat mararul si patrunjelul,sa sparg ouale, sa amestec diverse aluaturi cu mixerul si sa umplu clatitele. :pup:
Apoi am invatat sa framant alaturi si sa fac spaghete la KitchenAid. :party:
In vacanta de iarna am fost la un atelier si am invatatsa prepar paine cu maia naturala. :wink:
Tot in aceasta iarna am facut primul cozonac alaturi de nasii mei si le multumesc din suflet ca m-au ajutat. :D
Eu stiu sa prepar cozonac,clatite,briose cu ciocolata,paine,tort,cipsuri din legume,spaghete,salate si frigarui din fructe.O ajut cate odata pe bunica sa curete usturiol,ceapa,morcovi,cartofi si ciuperci.
Maine o sa invat sa gatesc o savarina. :flower:

Ma bucur sa te cunosc, draga Alessia :!:

Esti o adevarata gospodina daca stii sa faci atatea preparate =D> =D> =D>

Esti binevenita la noi si sper sa treci pe aici de cate ori ai posibilitatea...Noi te asteptam cu bratele deschise si te cuprindem intr-o imbratisare tandra, calda si cu multa iubire :hug: :love:

:hug: :hug: :hug:

Bine te-am gasit Lucia!
:love: :love:
Fişiere ataşate
309762_4256881303522_381160387_n.jpg
309762_4256881303522_381160387_n.jpg (58.11 KiB) Vizualizat de 1129 ori

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 22/01/2013 05:21

Ce minunatie ai pregatit tu aici, ingeras? Cred ca ar fi mai bine sa o publici in ce am gatit azi sau daca e reteta la dulciuri :pup:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

Înapoi la “Mesaj de bun venit”