Mai 2008 - Alege Tema Concurs - Bucatarul Lunii

In aceasta zona alegem in fiecare luna cea mai bune reteta.

Moderatori: Nally, adi, kia, adinush

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 06/05/2008 06:53

:? ar trebui s-o lasam balta cu dulciurile..
sa gatim ceva..alegand un ingredient principal obligatoriu, sau doua, sau trei- cum zicea roxana pe vremuri :wink: sa vedem ce iese :peace:
si asa ne punem in functiune talentul (sau talentele :wink: ->eu, de exemplu am o groaza de talente in cap- nu stiu daca chiar acolo-s localizate dar.. :sfant: ), imaginatia (ca daca aici nu-s bucatari cu imaginatie.. apai.. unde-s??) si inteligenta.

va dati seama? sa stai noaptea cu ochii in tavan si sa te gandesti ce poti face cu : ciocolata, gasca salbatica si frisca :P =)) =)) =))

si mai am o idee: cei care nu stiu sa gateasca ..sa compuna poezii culinare.. :? 8) (doar asa poate obtin si ei, sarmanii, umbra polonicului de aur :blushing: .. s-o etaleze in balcon.. in noptile cu luna in primul patrar)

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 08/05/2008 02:33

maria MIHULESCU scrie:=)) Toate dulciurile - si nu numai - din vremea raposatului erau licht =))

Asa ca prima tema le include si pe cele light :) (daca nu e aproape identica)

Facem o lista de retete care se incadreaza in concurs sau le stim prea bine? Eu zic ca tema asta e foarte buna - si in plus pana ajungem la perioada limita de postare ne trece si lipsa de pofta de mancare de dupa Paste :lol:

cara cred ca era destul de tarziu la tine si ai facut faza cu struguri-s acri :P Facem si faza cu ingredientele dar mi mi se pare mai interesanta tema cu dulciuri din epoca de aur :D

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 12/05/2008 04:28

Bine atunci am stabilit tema pe luna asta - maine am sa pun si sectiunea de inscriere :wink:

AlexyaPui
Bucatar in devenire

Mesajde AlexyaPui » 12/05/2008 05:25

e o idee buna...pe vremuri chiar eru mai bune dulciurile..park :master:
Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile !

Înapoi la “Concurs - Reteta Lunii”