Lichior de oua

Cunoasteti retete de bauturi, de cocktail-uri sau alte amestecuri care garanteaza succesul unei petreceri? Postati-le aici pentru cei mai putin cunoscatori, dar la fel de petrecareti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 15/12/2009 09:54

pupi scrie:Lia, cu frisca nebatuta inca nu a facut lichiorul asta, la noi pe masa stau ambele- asta de oua si cel de ciocolata-....asta la fiecare sarbatoare.
Am sa incerc sa il fac si eu cu frisca , asa ca si tine, poate riscul de a se taia este mai mic asa, ce zici?
Super bun , maine am sa il fac si eu , este ziua de pregatit aluaturi " din timp" ( pentru Craciun). Am sa il trec si pe asta pe lista pe maine. :pup: :hug: :hug:

Pupi , daca adaugi treptat, in cantitati mici vodka nu ti se taie . Sa ai grija sa amesteci tot timpul cat adaugi taria la compozitia de ou .

:pup:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 15/12/2009 09:56

ratatouille scrie:Lia, m-ai lovit in suflet :D , joi am fost la serbarea lui fimiu de craciun :party: , si in pauza ne-au servit cu punci de oua (fierbinte), asa mi-a placut si mie si prietenelor mele :love: , exact ca reteta ta,merci de reteta, o sa o dau si prietenelor mele,Lia esti :master:
:flower:
am uitat sa-ti spun ca asa de frumos le-ai ambalat,sticlele, ca poti sa le dai cadou :clipocit: si eu am fost cuminte anul asta :vis:

Notat , spune si cate sticlute vrei :wink:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 15/12/2009 10:00

dana, mery, alina ori veniti la colindat ori faceti si voi comanda .

oricum sunt singura ,timp am berechet .... ma apuc de fabricat bauturi alcoolice :P

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 15/12/2009 10:03

lucia_bp scrie:Iata inca o reteta pe care am sa o fac de sarbatori !
Tot pentru mine !
Nu veniti la colindat, ca nu se stie daca va deschid...ca poate, dupa atata lichior sa...mai dorm putin si eu.
Mai bine sunati-ma inainte !
Ce-i sigur, e sigur !
O las pe Leila sa traduca.
:hug: :hug: :hug:

:x si eu care credeam ca vom degusta impreuna si cornata si tuica 8)

nu-i nimic :lol: vin inainte cu 3 zile de Craciun , asa sunt sigura ca vei auzi soneria :P

mery
Bucatar in devenire

Mesajde mery » 15/12/2009 10:39

prima data fac comanda si asta din timp ca nu se stie :wink:
apoi daca stau bine si ma gandesc cum faci tu si multe ale "bunataturi" :roll: nu ar fi rau sa vin si la colindat...
mariana

tsilly
Incepator

Mesajde tsilly » 23/02/2010 04:31

arata foarte bine asa in sticla si cu fundita ! =D>

Înapoi la “Bauturi”